Федеральна земля Німеччини Гессен вирішила зробити важливий крок у підтримці українських школярів, які були змушені покинути рідні домівки через війну. Відтепер у місцевих школах українська мова буде вивчатися як друга іноземна. Це рішення не лише допоможе зберегти зв’язок дітей з українською культурою та коренями, а й відкриє можливості для учнів інших національностей долучитися до вивчення однієї з мов Європейського Союзу.
Підтримка і можливості для українців
Згідно з даними, наразі в Гессені проживає близько 20 тисяч українських школярів, які стали біженцями через російське вторгнення. Запровадження української як другої іноземної мови в місцевих навчальних закладах стане для них потужною підтримкою та допоможе зберегти мовну ідентичність. Крім того, ця ініціатива відкриває нові перспективи для працевлаштування понад 300 українських вчителів, які зараз викладають у школах Гессена.
Крок до інтеграції та солідарності
Пілотний проект з вивчення української як другої іноземної мови стартує з 2024/2025 навчального року. Долучитися до нього зможуть не лише українські, а й учні інших національностей. Це рішення є яскравим проявом солідарності з Україною та її народом у важкі часи війни. Воно допоможе зберегти зв’язок українських дітей з рідною культурою та водночас сприятиме інтеграції української мови в освітній простір Європи.
Читайте також: Українці зможуть залишатися у Німеччині з недійсним паспортом, але є умова.
Українці зможуть залишатися у Німеччині з недійсним паспортом, але є умова