У Варшаві, на 68 році життя відійшов у вічність визначний діяч світового українства Стефан Романів.
“Зранку 26 червня у Варшаві відійшов у Вічність член Проводу Організації Українських Націоналістів (бандерівців), Голова ОУН (б) з 2009 по 2022 рік, визначний громадський та політичний діяч, віце-президент Антиімперського Блоку Народів, заступник Президента Світового Конгресу Українців, голова комісії з визнання Голодомору геноцидом проти українського народу, очільник Союзу Українських Організацій Австралії Стефан Романів “Береза”, – цитує Український погляд повідомлення Проводу ОУН (б).
Народився Стефан Романів 12 листопада 1955 року у місті Мельбурн, Австралія.
З дитинства відвідував українську греко-католицьку церкву у Мельбурні, рідну українську школу, був членом Спілки Української Молоді. Закінчив педагогічний університет у Мельбурні, працював учителем початкової школи. Був головою осередку СУМ у Мельбурні, Крайової Управи СУМ в Австралії, головою парафіяльної ради Української греко-католицької катедри в Мельбурні. Очолював парламентську комісію з питань багатокультурності в штаті Вікторія.
Працював виконавчим директором організації “Комюніті ленгвіч ін Австралія”, яка відповідає за вивчення іноземних мов і збереження культур.
Багаторічний голова української громади у Вікторії, довголітній керівник української братської школи та голова шкільної ради, колишній заступник голови Світової Управи Спілки Української Молоді.
З 2008 по 2018 рік Стефан Романів був Генеральним секретарем, а 27 листопада 2018 року обраний Першим заступником Президента Світового Конгресу Українців.
Разом з дружиною Анастасією виховав дітей Петра і Терезу.
Нагороджений державними нагородами України та Австралії, зокрема орденами Ярослава Мудрого V ступеня (22 січня 2022), “За заслуги” І ступеня (20 серпня 2008), “За заслуги” II ступеня (29 листопада 2007), “За заслуги” III ступеня (17 серпня 2006).
“Стефан Романів був тим, хто всім своїм життям і своєю поставою виразно демонстрував основний принцип Спілки Української Молоді – отримавши належну формацію в СУМі, продовжувати жертовну працю в організації й на інших відтинках суспільного життя, задля добра української справи, примноження слави Української держави, захисту її інтересів”, – кажуть в Спілці Української Молоді.
Друзі згадують Романіва, як людину, активну на тих напрямках, які потребували його особливої уваги.
“Усміхнений і доброзичливий, внутрішньо зібраний і дисциплінований, рівний у спілкуванні, вимогливий до себе та до тих, хто трудився з ним поруч – взірець працездатності, на яку не впливали ні відстані, ні зміна часових поясів чи пір року, ані довготривалі перельоти. Де б не з’являвся Стефан Романів і з ким би не зустрічався – він завжди був голосом України, її амбасадором та захисником”, – кажуть ті, хто знав пана Стефана.
Міносвіти підготувало перших тренерів для навчання вчителів оновленого предмету “Захисту України”