Знищення зелених насаджень і збільшення бетонних та асфальтованих площ призводить до підвищення температури навколишнього середовища в місті. Активісти продемонстрували, наскільки різниться температура в затінку і на відкритій місцевості в Києві. Біля розжареного асфальту були показники +50-60°С.
Результати вимірювання опублікували на сторінці урбаністичної спільноти “Містознавство” в Telegram, інформує Суспільне.
Дослідження покликане наочно показати, як озеленення допомагає охолодити місто під час спеки. Вимірювання проводили 14 липня 2024 року інфрачервоним пірометром “Benetech GM321” на популярних для містян і туристів локаціях: Володимирській гірці, сквері біля кінотеатру “Жовтень” на вул. Хрещатик і Спаська, Галицькій площі та Андріївському узвозі.
Активісти стверджують, що затінені і трав’янисті поверхні прохолодніші за поверхні під сонцем, в будівництві яких використані штучні матеріали. Як свідчать результати їхніх вимірів, бруківка на сонці у сквері може нагрітися до +48°С, доріжка з бетонних плит — до +49°С, асфальтове покриття до +54°С, дерев’яні лавки до +61-65°С. Водночас у тіні температура коливалася в межах +27-37°С. При цьому активісти розкритикували дієвість нещодавно встановленого парклета біля Цирку. Через відсутність дерев лавки там сильно нагріваються, що робить цей громадський простір неефективним для відпочинку у спекотну погоду.
Представники спільноти “Містознавство” вважають, що найкращий спосіб охолодити мегаполіс — повернути в нього рослинність.
“Дерева та кущі дають тінь, трава менше за асфальт віддає тепло, а вертикальне озеленення та зелені дахи зменшують температуру будівель. До того ж, всі рослини охолоджують повітря, використовуючи його тепло для випаровування води. Варто не зосереджуватись на великих оазах зелені, як-от лісах чи парках, а озеленювати всі вулиці”, — вважають активісти.
Раніше повідомлялося, що за три доби у Києві метеорологи зафіксували сім температурних рекордів. Три із них — у неділю, 14 липня.