Про це йдеться на офіційному порталі Києва, пише Суспільне.
Як розповіла директорка департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург, за статистикою перше місце серед онкозахворювань жінок посідає саме рак молочної залози.
“За перше півріччя цього року його виявили у понад 600 киянок, у 20% із них — занедбану стадію. Загалом у 2024 році захворюваність на рак молочної залози в Києві зросла майже на 13%, порівняно з 2020-м”, — зазначила посадовиця.
За її словами, як показує досвід, люди активніше піклуються про себе під час профілактичних акцій — тижневиків і днів здоров’я.
“Сучасні обстеження, які можна безплатно зробити в комунальних медичних закладах, допоможуть діагностувати рак на початкових стадіях. А це дає досить великі шанси на повне одужання. Зверніться до свого сімейного лікаря/лікарки або гінеколога/гінекологині, і вони підкажуть, які саме обстеження (залежно від віку, сімейного анамнезу тощо) треба пройти саме вам”, — закликала Валентина Гінзбург.
Вона також додала, що на сторінці Департаменту охорони здоров’я у Facebook за посиланням https://www.facebook.com/share/p/ivYb3bBkz7d9Yq9h/ можна знайти підказку, як часто необхідно обстежувати молочні залози за загальними рекомендаціями фахівців.
У 2020 році в Україні зареєстровано 12 824 випадків раку молочної залози (12 736 жінки та 88 чоловіків), а 4 998 людей померли внаслідок цієї недуги (4 960 жінок і 38 чоловіків) — без урахування даних Донецької, Луганської областей, АР Крим та м. Севастополь. Тобто на кожні 10 нових випадків захворювання в Україні реєструють 3 смерті від нього.
Подружжя з Волині продає ліжко, на якому зачало п’ятеро дітей