28 лютого відзначають так званий Всесвітній день без Facebook. Таким чином користувачі намагаються боротись із залежністю від соцмереж. Адже чимало досліджень показують, що часте використання соцмереж може доводити до депресії.
Вченими був організований експеримент з використанням соцмереж, в якому брали участь 143 добровольця-студента. На самому початку випробувань медики визначили ступінь психо-емоційного здоров’я учасників. Також було зафіксовано, скільки часу в середньому кожен з них проводить в соцмережах.
Розділивши випробовуваних на дві групи у випадковому порядку, вчені дозволили одній з них використовувати соцмережі в своєму звичному форматі, тоді як інший – лише близько 10 хвилин щодня. Експеримент тривав 3 тижні.
Аналізуючи його результати, фахівці встановили: значно більше психологічних проблем, які свідчать про депресію, було саме у тих учасників, які найчастіше користувалися соцмережами. Ці люди скаржилися на важкі відчуття самотності і неповноцінності.
“Така тенденція пов’язана з підсвідомим прагненням порівнювати себе з іншими. Бачачи в соцмережах щасливі фотографії інших людей, у людини може виникати почуття, що їх життя краще, ніж у нього, може формуватися усвідомлення власної неповноцінності”, – відзначили фахівці.