Питання поповнення армійських лав набуває дедалі більшої актуальності в умовах тривалої війни з російським агресором. Зовнішні партнери України все активніше дискутують про механізми посилення обороноздатності держави. Мобілізаційний виклик України готують до зниження.
Американський погляд на мобілізацію
Адміністрація президента США Джо Байдена наполягає на необхідності зниження мобілізаційного віку до 18 років. Про це пише Reuters.
Американські урядовці вважають, що Україна потребує значного збільшення чисельності військових формувань для ефективної протидії російській агресії.
Проблеми кадрового резерву
Західні аналітики стверджують про критичну потребу у близько 160 000 додаткових військовослужбовців. Поточна ситуація на фронті, особливо на східних напрямках, вимагає негайного посилення армійських підрозділів.
Представники США наголошують на необхідності агресивнішого підходу до мобілізації. Вони вказують на потенційну можливість оптимізації наявних людських ресурсів, зокрема через більш жорстке ставлення до явищ дезертирства.
Європейські союзники також підтримують думку про кадровий дефіцит в українській армії. Брак особового складу може негативно вплинути на здатність України проводити активні операції в окупованих регіонах.
Мобілізаційний виклик України готують до зниження?
Вітчизняні експерти мають власну позицію щодо вікових меж. Зокрема, начальник центру комплектування 12-ї бригади “Азов” Юрій Гаврилишин стверджує, що найефективніше воюють військовослужбовці віком 18-35 років.
Вітчизняні законодавці обережно ставляться до питання зниження мобілізаційного віку. Федір Веніславський зазначає, що подібні дискусії відбуваються переважно в неформальному форматі.
Остаточне рішення щодо зміни мобілізаційної політики залежатиме від комплексної оцінки воєнно-політичної ситуації та внутрішніх резервів держави. Україна продовжує шукати оптимальні механізми захисту від російської агресії.
Ми писали також: Мобілізація музикантів зірвала концерт Цибульської у Вараші.