На 89-му році життя відійшов у вічність відомий український режисер, сценарист та письменник Олександр Муратов. 21 квітня йому мало виповнитися 90 років.
“Він залишив після себе свої ігрові та документальні фільми, кіносценарії, літературну спадщину і добрі спогади колег та друзів… Достойно, плідно прожите життя… Спочивайте з миром, дорогий Олександре Ігоровичу”, – йдеться у дописі-співчутті Національної спілки кінематографістів України.
Заслужений діяч мистецтв України, кавалер Ордена “За заслуги” III ступеня Олександр Муратов народився 21 квітня 1935 року.
За даними публіцистів Ігоря Козловського та Романа Коваля, підлітком перебував у підпіллі УПА. За порадою батька, звільненого з німецького концтабору, виїхав з України до Москви на навчання, де також підтримував зв’язки з антисталіністським підпіллям.
У Москві закінчив режисерський факультет Всесоюзного державного інституту кінематографії . працював режисером Одеської кіностудії. У 1964 році разом із першою дружиною режисером Кірою Муратовою зняв фільм “Наш чесний хліб”. У 1966 – зняв першу самостійну стрічку “Авдотья Павлівна”. З 1968 – режисер-постановник Київської кіностудії імені О.Довженка.
За кінотрилогію “Танго смерті”, “Геть сором!” та “Вальдшнепи” режисер одержав премію Всеукраїнського культурно-наукового фонду Т. Г. Шевченка “За визначний внесок у національне та державне відродження України”.
Прощання з Олександром Ігоровичем Муратовим відбудеться у четвер, 17 квітня об 11.00 в приміщенні Київського крематорію (вул. Байкова, 16).
На поминальні дні у Києві організували додатковий транспорт: повний перелік маршрутів