Купуючи іноземну валюту, слід шукати не лише вигідний курс, а й гарантію того, що вона не фальшива. Тому ризикувати і купувати валюту у міняйл не варто, краще обрати перевірені обмінники з бездоганною репутацією – https://kyt-obmin.kyiv.ua/blog/yak-pereviryty-spravzhnist-kupyur-guide. Це передусім гарантія вашого спокою. Таким є обмінник курс валют іф.
Якщо ви все таки вирішили покладатися на власну інтуїцію, то ми підготували 7 підказок, як допоможуть вам відрізнити фальшиві євро, отож:
1. Розмір
Є сім різних номіналів європейської валюти: 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 . Кожна з них має характерний колір і розмір , що допомагає легко візуально ідентифікувати, і вони мають заходи безпеки, які запобігають підробці. Наприклад, розмір купюри змінюється в залежності від її вартості.
2. Колір
Нахиліть купюру номіналом 50, 100, 200 або 500 євро. На зворотному боці таких банкнот колір змінюється від фіолетового до оливково-зеленого або коричневого. підроблені банкноти часто використовують неякісне чорнило, через що переходи між кольорами виглядають різко
3. Водяний знак
Він створюється шляхом зміни товщини паперу. Піднесіть купюру до світла — ви побачите зображення з плавними переходами між світлими й темними ділянками. На фальшивках часто друкують водяні знаки, які виглядають занадто темними й мають різкі контури.
4. Голограма
Нахиліть банкноту.У банкнотах першої серії номіналом 5, 10 і 20 євро голограма чергується між номіналом купюри та символом євро. На підробках голограма часто статична, оскільки її виготовляють за допомогою примітивної поліграфії, хоча деякі злочинні організації вже застосовують складні технології.
5. Захисна нитка
Вона вбудована всередину купюри. Піднесіть банкноту до світла — і нитка стане видимою у вигляді темної смужки. На ній можна побачити слово «euro» та номінал. У підробках нитка зазвичай не вмонтована, а виглядає як сірувато-чорна лінія на поверхні.
6. Мікродрук
У деяких частинах банкноти можна побачити дуже дрібні написи. Без збільшувального скла вони виглядають як тонкі лінії, але під лупою читаються чітко. На справжній купюрі навіть дрібний текст не розмитий.
7. Дотик
Євро виготовляють зі 100% бавовняного волокна, що надає банкнотам характерної текстури. Проведіть пальцем по лицьовій стороні — у місцях з густішим шаром фарби має відчуватися рельєф. Підроблені купюри часто надто м’які й позбавлені характерного тиснення.
До речі, найчастіше підробляють банкноти номіналом 20 і 50 євро, які складають третину всіх підроблених банкнот. Поширеність цих підробок пов’язана з їх широким обігом і участю у повсякденних операціях.
Якщо ви маєте на меті зайнятися інвестиціями, то за цим посиланням https://kyt-obmin.kyiv.ua/blog/kudy-investuvaty-v-ukraini-v-2025-roci знайдете корисну інформацію.