У ніч на 30 липня російські окупаційні війська здійснили чергову масовану атаку рф на територію України, застосувавши комбіноване озброєння — ударні безпілотники та крилаті ракети різних типів. Внаслідок ворожих обстрілів зафіксовано влучання у житлові квартали, є загиблі та поранені серед цивільного населення.
Трагедія на Дніпропетровщині
Найбільш болючих втрат зазнала Дніпропетровська область. У селі Радушне, що поблизу Кривого Рогу, ворожа ракета влучила у приватний будинок, де мешкала багатодітна родина. За офіційними даними Ради оборони Кривого Рогу, внаслідок терористичного акту загинули шестеро осіб, серед яких двоє дітей віком 5 та 12 років. Рятувальні роботи на місці трагедії тривали кілька годин, оскільки під завалами могли залишатися люди. Відомо також про вісьмох поранених, серед яких двоє неповнолітніх хлопчиків.
Наслідки ударів по Львову
Під прицілом ворога опинилися і західні регіони України. У Львові внаслідок падіння уламків та влучань виникли масштабні пожежі у житлових будинках на вулицях Патона та Виговського. Міський голова Андрій Садовий підтвердив пошкодження багатоповерхівок та наявність постраждалих. На місцях подій оперативно працюють підрозділи ДСНС, медики надають допомогу шістьом травмованим мешканцям.
Хронологія нічного терору
Повітряна тривога охопила майже всю територію держави. Повітряні сили ЗСУ фіксували пуски крилатих ракет «Калібр» з акваторії Чорного моря, а також активність ворожої авіації. Ракети постійно змінювали курс, намагаючись заплутати роботу української протиповітряної оборони. Вибухи лунали у Київській, Івано-Франківській, Хмельницькій, Житомирській та Черкаській областях. Сили ППО працювали в інтенсивному режимі, відбиваючи атаки на столицю та інші великі міста.
Масована атака рф вкотре демонструє цинічну стратегію ворога — бити по цивільній інфраструктурі та житлових будинках у нічний час, коли люди перебувають у своїх помешканнях. Українські захисники неба продовжують робити все можливе для мінімізації наслідків цих злочинних дій. Влада закликає громадян не ігнорувати сигнали повітряної тривоги та перебувати в укриттях до офіційного відбою, адже безпека залишається пріоритетом у часи повномасштабної війни.
Висновок
Нічна атака 30 липня стала черговим доказом того, що країна-агресор не припиняє спроб залякати українців. Попри значні руйнування та біль від втрат, Україна продовжує тримати оборону, а рятувальні служби працюють у посиленому режимі, щоб ліквідувати наслідки ворожих влучань.
Джерело: УНІАН




















