Міністерство закордонних справ Перу вперше офіційно підтвердило інформацію про загибель своїх громадян, які брали участь у бойових діях на боці російських окупаційних військ проти України. За даними відомства, сотні перуанців стали жертвами злочинних схем вербування, що призвело до трагічних наслідків для багатьох родин.
Масштаби участі перуанців у війні проти України
Згідно з офіційним звітом МЗС Перу, до лав російської армії було втягнуто 459 громадян цієї країни. Статистика свідчить про жахливі втрати: 11 осіб загинули, 114 вважаються зниклими безвісти, а троє потрапили в український полон. Дипломати зазначають, що ці люди опинилися в Росії через обман та примусове вербування, перебуваючи у вразливому соціальному становищі.
Наразі вдалося евакуювати 31 громадянина Перу, більшість із яких повернулися на батьківщину. У відомстві наголошують, що для легальної служби в армії іншої держави перуанці зобов’язані отримати дозвіл від власного уряду, чого в даних випадках не відбувалося.
Боротьба з вербувальниками та протести в Лімі
Ситуація викликала хвилю обурення в перуанському суспільстві. Рідні завербованих осіб влаштували акцію протесту під стінами посольства РФ у Лімі. Люди вимагають від російської влади надати інформацію про долю зниклих безвісти та повернути поранених додому. Протестувальники наголошують, що попри подані заяви про торгівлю людьми, розслідування просувається вкрай повільно, а організатори злочинних мереж залишаються на волі.
МЗС Перу закликає громадян бути пильними та не довіряти сумнівним пропозиціям працевлаштування за кордоном, які часто є прикриттям для відправки на фронт. Консульські відділи у Москві та Варшаві продовжують працювати над поверненням постраждалих додому та наданням їм необхідної допомоги.
Чому іноземці йдуть воювати за Росію?
Випадки залучення іноземних найманців до війни проти України не є поодинокими. Часто вербувальники обіцяють іноземцям швидке отримання російського громадянства, соціальні пільги та фінансову винагороду. Проте, як свідчать допити полонених, реальність виявляється далекою від обіцянок: замість «кращого життя» іноземці стають гарматним м’ясом у загарбницькій війні Кремля.
Ця ситуація вкотре підкреслює цинізм російської політики, яка використовує громадян інших країн для досягнення своїх геополітичних цілей, нехтуючи їхніми життями та міжнародним правом.
Джерело: УНІАН





















