Україні не загрожує колапс медичної системи внаслідок епідемії коронавірусу, але в окремих регіонах можуть зрости показники госпіталізації, важких і летальних випадків. Наразі ліжка в лікарнях Києва заповнені на 51%. Щодня у столиці фіксується 10-15 нових заражень у дитячих закладах, але закривати їх не планують.
– У країні зростає смертність від коронавірусу. На вашу думку, з чим це пов’язано? – З перевантаженням реанімаційних ліжок і спеціалізованих лікарень, відсутністю кваліфікованої медичної допомоги в лікарнях, що формуються. Протягом 2-3 місяців необхідно проводити підготовку персоналу, підготовку госпітальної бази для приймання таких хворих. – Здавалося б, ця підготовка мала йти весь цей час, адже перших два місяці ми взагалі відбулися легким переляком. Ми бачили, що відбувалося в Італії. А зараз італійський сценарій прогнозують для України. – Італійського сценарію в нас не буде, тому що були проведені правильні заходи навесні і влітку. Але ті регіони, які не підготували шпитальної бази, не підготували лікарів, реанімаційні ліжка, на жаль, чекають великі показники госпіталізації, великі показники важких випадків, а також прогнозований високий показник смертельних випадків.
– Нещодавно з’явилась інформація про те, що менше ніж 10 вільних місць було в Київській області для хворих на коронавірус або з підозрою на COVID-19. Яка зараз ситуація в Києві?
– Сьогодні ліжка заповнені на 51%, щогодини проводиться вибір госпітальних баз, працює Департамент охорони здоров’я, працює Київська міська державна адміністрація щодо розгортання додаткових ліжко-місць у лікарнях міста Києва.
Цей процес прогнозований, тому показник смертності в місті Києві не такий високий, як в інших регіонах. Показник захворюваності медичних працівників також найнижчий – він становить 5-6%.
Але до викликів потрібно готуватися, і міські заходи проводяться щогодини.
– Київ у трійці антилідерів за кількістю інфікувань. Чи є ознаки того, що в жовтні можуть закрити навчальні заклади столиці? Чи розглядають такий варіант? – Ні. Оскільки це мегаполіс, Київ повинен бути лідером із захворюваності. Тому що велика кількість населення, міграція, організовані колективи. Ситуація, яка є, повністю відповідає епідеміологічним стандартам. Що стосується організованих колективів, то щодня реєструється 10-15 випадків захворювань у дошкільних закладах, школах. Проводяться відповідні профілактичні заходи по окремих групах. Якщо ці заходи вжити правильно і своєчасно, протягом 24 годин ізолювати дітей, а також осіб, які контактували, проводити лабораторні дослідження, проводити відповідну дезінфекцію та відповідні профілактичні заходи, то ми подолаємо коронавірус і не будемо входити в “помаранчеву” зону.
«Правий берег» (pb-news.info) – українське суспільно-політичне інтернет-видання, яке висвітлює актуальні події України та світу. Медіа засноване у 2019 році.
«Правий берег» сповідує принципи оперативності, достовірності та аргументованості у поданні інформації. Завдяки цьому публікації активно поширюються в соціальних мережах.
Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «Правий берег» / pb-news.info, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права. При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «Правий берег» має міститися в першому абзаці тексту. Зв'яжіться з нами: tenews.te.ua@gmail.com
Цей веб-сайт використовує файли cookie. Продовжуючи використовувати цей веб-сайт, ви даєте згоду на використання файлів cookie. Так