У Жовківській районній лікарні, де через вимкнення електрики померли двоє пацієнтів, протягом 20 хвилин ще працювали акумулятори ШВЛ, а потім медики робили вентиляцію легенів вручну.
Про це повідомило “Радіо Свобода”. У шпиталі було два генератори: один – у пологовому відділенні, другий – невідомо де.
За словами заступника голови Львівської обласної держадміністрації Івана Собка, керівник лікарні Ігор Сапожников був на роботі 27 листопада і з того ж дня пішов на лікарняний.
“Маючи альтернативні джерела енергії, два генератори – дизельний і автоматичний, як це треба було не поважати тих людей, які були на ШВЛ, й інших, щоб не скористатися генератором”, – сказав Собко.
Через деякий час зниклий генератор знайшовся в машині швидкої допомоги.
Як пояснив заступник директора з медичного обслуговування населення Жовківської лікарні Володимир Боровик, пристрій перевезли з гаража спеціально для комісії, яка повинна його перевірити.
За словами працівника Жовківської районної електромережі (РЕМ) Романа Огірка, лікарні двічі повідомили про вимкнення електропостачання.
“Приїхав диспетчер і пояснив, що на підстанції перегорів запобіжник. Лікарню попередили, тому що навіть робили планову операцію, і ми почекали, поки вона завершиться”, – розповів енергетик.
Нікого з обласних і районних чиновників працівники комунальної лікарні не попередили про вимкнення електропостачання. Зокрема, не знав про ситуацію й голова Жовківської райадміністрації Роман Черніховський. На його думку, були різні варіанти поведінки в такій ситуації.
“Або машина МНС під’їхала б із двома генераторами, або додаткові машини швидкої допомоги з переносними ШВЛ, або просто генератор з акушерства та гінекології додатково б під’єднали”, – зазначив Черніховський.
Нацполіція у Львівській області за фактом смерті двох людей відкрила кримінальне провадження за частиною 2 статті 119-ї “Убивство з необережності”, а також за частиною 2 статті 367-ї “Службова недбалість” Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, яке передбачено цими статтями, позбавлення волі до восьми років. Попередньою причиною смерті пацієнтів поліція називає “дихальну недостатність”.