Середа, 28 Січня, 2026
  • Київ
  • Україна
  • Світ
Правий берег
  • Новини
  • Публікації
    • Статті
    • Блоги
  • Події
  • Політика
  • Економіка
  • Соціум
  • Життя
  • Кримінал
  • Спорт
  • Техно
  • Авто
  • Шоубіз
  • Курйози
Немає результатів
View All Result
Правий берег

Головна » За добу – місячну зарплату: як Польща «полює» на українських лікарів, для яких Кабмін не знайшов грошей

За добу – місячну зарплату: як Польща «полює» на українських лікарів, для яких Кабмін не знайшов грошей

21.12.2020
у Світ
Поширити в FacebookПоширити в Telegram

Україна ризикує залишитися без лікарів і медсестер. Кабмін не знайшов гроші на зарплати медикам, більшість із них рятує чужі життя й ризикує власним за зарплату в 5-7 тисяч гривень на місяць. Водночас сусідня Польща почала масово переманювати українців на роботу в лікарні. Пропонують зарплати в 20-30 разів вищі, допомагають оплатити оренду й дають повну медичну страховку.
Президент Володимир Зеленський та обраний ним Кабмін на чолі з прем’єром Денисом Шмигалем у цій ситуації слухняно витрачають мільярди на забаганки “євробляхерів” і ФОПів (фізосіб-підприємців), які цілими днями стоять на мітингах в урядовому кварталі. Медики ж не можуть залишити своїх пацієнтів і продовжують працювати за мізерні зарплати.

Про те, до чого може призвести політика “слуг народу” і як лікарів ставлять перед вибором: або жити в злиднях, або виїжджати з країни – читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Польща бореться за медиків, а Україна – за внутрішній офшор
До масштабної пандемії виявилися не готові медичні системи всіх країн. Ще під час перших локдаунів країни почали активно готувати свою охорону здоров’я: закуповувати маски, засоби медичного захисту, устаткування, розширювати інфекційні відділення.
Естафету Гончарука прийняв Денис Шмигаль. Його уряд, незважаючи на прохання міністра охорони здоров’я Максима Степанова, не знайшов гроші на значне підвищення зарплат медикам.
Дефіцит медичних працівників спостерігається у всій Європі. Кожна країна бореться за те, щоб переманити фахівців. З Польщі лікарі й медсестри традиційно мігрували до Німеччини, де зарплати були в кілька разів вищими. І щоб урятувати ситуацію, під час пандемії поляки вирішили підвищити оклади: якщо раніше лікарі-початківці могли розраховувати на півтори тисячі євро, зараз – заробляють від трьох тисяч євро.
Як Польща заманює українських лікарів:

Останні новини

Литва відзначила внесок міністра Командорським хрестом

Литва відзначила внесок українського міністра Командорським хрестом

27.01.2026
Хроніки російської могилізації

Хроніки російської могилізації

27.01.2026
  • зарплати підвищили до рівня німецьких;
  • медиків з України почали приймати без підтвердження диплома;
  • кадрові агентства допомагають лікарям оформити всі документи і вивчити мову.

Додатково платять і за нічні чергування. За одну таку зміну можуть доплатити від 100 до 700 євро, розповіли в одному з кадрових агентств. Фактично медик у Польщі може за одну ніч заробити більше, ніж лікар в Україні за місяць.

Вакансія лікаря в Україні
Лікарям в Україні платять мінімалку

Польські компанії в Україні ходять по п’ятах лікарів, розповідає лікарка-інфекціоністка Інна Андрусович. Рекрутери пропонують зарплати в 10 разів вищі за ту, що зараз отримують медики. Крім того, за їхніми словами, лікарня в Польщі буде оплачувати 50% вартості оренди житла.
“Я по собі можу сказати, двоє моїх колег відразу ж виїхали в Польщу. Рекрутери ходять по п’ятах за всіма лікарями. Навіть якщо нам підвищать зарплати до 23 тисяч, у Польщі лікарям створили абсолютно інші умови. Вони всі мають медичні страховки, вони впевнені, що якщо захворіють, їм не доведеться витрачати все зароблене на своє ж лікування”, – розповідає Андрусович.

Вакансія для медиків у Польщі

Інфекціоністи, додає лікарка, отримують ставку близько 5 тис. грн. На час пандемії з усіма доплатами можна розраховувати на 12 тис. грн. “Але це тільки на час коронавірусу. А далі залишимося з тими ж 5 тисячами гривень”, – поскаржилася медикиня.

Максим Степанов пропонував підвищити зарплати лікарів у середньому до 23 тис. грн. Але Кабмін на це не пішов. Президент Володимир Зеленський втручається в рішення виконавчої і законодавчої влади, але тільки коли це стосується ФОПів, євробляхерів. А ось проблеми лікарів розв’язувати ніхто не збирається.
Після серій протестів “євробляхерів”, мітингів “фізосіб-підприємців” для них ввели особливі умови, відтермінували введення в дію вже ухвалених правил, дозволили не платити податки і працювати в тіні. Лікарі ж, які фізично не можуть залишити своїх пацієнтів і вийти на мітинги, виявилися незахищеними.

Україна ризикує залишитися без медиків
Полювання на медиків іде й зараз, але найближчими місяцями ситуація може загостритися, розповідає глава Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник. Якщо робітники їдуть до Польщі на заробітки й повертаються назад, то лікарі забирають із собою сім’ї й мігрують назавжди.
“Польща пішла на безпрецедентний крок”, – пояснює експерт. Медикам підвищили заробітні плати до рівня німецьких, водночас на роботу почали брати іноземців без підтвердження (нострифікації) дипломів.
“Ми просто можемо в один день залишитися без медичних працівників. Польща скасувала нострифікацію диплома. Тобто диплом нашого медичного ЗВО не потрібно підтверджувати. Будь-який лікар може зі своїм дипломом виїхати в Польщу на зарплату в рази, десятки разів більшу”, – попереджав ще кілька тижнів тому Максим Степанов.
Щоб збільшити зарплати лікарів, бюджет на медицину потрібно було підвищити з 159 до 296 млрд грн. Цього вистачило б не тільки на підвищення зарплат, але й на фінансування всіх медичних програм. Для порівняння, витрати на погашення кредитів на 2021-й становитимуть 439,3 млрд грн.
Можливо, щоб українська влада задумалася про медиків, їм хоча б на кілька годин потрібно вийти з лікарень і постояти біля будівлі Офісу президента. Як показує практика, президент Зеленський звертає увагу тільки на проблеми мітингувальників.

Позначки: лікарпольща

Коментарі





Нещодавні публікації

Литва відзначила внесок міністра Командорським хрестом

Литва відзначила внесок українського міністра Командорським хрестом

27.01.2026
Хроніки російської могилізації

Хроніки російської могилізації

27.01.2026
Дипломатичний марафон в Абу-Дабі виходить на фініш

Дипломатичний марафон в Абу-Дабі виходить на фінішну пряму

25.01.2026
Марія Різак стала переможницею виставки ілюстраторів

Українська ілюстраторка Марія Різак стала переможницею Болонської виставки ілюстраторів 2026 року

24.01.2026
Наречений путініст не доїхав до українського вівтаря

Наречений путініст так і не доїхав до українського вівтаря

07.01.2026
Релігійний обряд зірки OnlyFans спровокував хвилю суперечок

Релігійний обряд зірки OnlyFans спровокував хвилю суперечок у мережі

06.01.2026
Наступна публікація

Андрій Шараскін: «Омбудсман має замало дієвих механізмів впливу»

Рубрики публікацій

  • COVID-19
  • Авто
  • Блоги
  • Війна з рф
  • Головне
  • Економіка
  • Життя
  • Київ
  • Кримінал
  • Культура
  • Курйози
  • Наука
  • Новини
  • Події
  • Політика
  • Публікації
  • Світ
  • Соціум
  • Спорт
  • Статті
  • Техно
  • ТОП
  • Україна
  • Шоубіз

Теми

Білорусь ДСНС ДТП ЗСУ Німеччина ПЦУ СБУ США Сергій Надал Тернопільска міська рада біженці вакцина від коронавірусу вакцинація від коронавірусу вбивство володимир зеленський війна війна з росією війна з рф віталій кличко головне діти загиблі закарпаття карантин київ київська область коронавірус кримінал львів мобілізація новини України погода пожежа польща поліція прогноз погоди росія смерть спорт столиця суд україна українці укрзалізниця футбол
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe

Свіжі новини

Сіткомет

«Українська команда» завершила збір на антидронові сіткомети: зібрано понад 1,18 млн грн

27.01.2026
Олег Ляшко отримав нагороду за військові заслуги

Олег Ляшко отримав державну нагороду за військові заслуги

27.01.2026
Литва відзначила внесок міністра Командорським хрестом

Литва відзначила внесок українського міністра Командорським хрестом

27.01.2026
Хроніки російської могилізації

Хроніки російської могилізації

27.01.2026
На Троєщині розгорнуто два наметових містечка ДСНС

На Троєщині розгорнуто два наметових містечка ДСНС (відео)

26.01.2026
Поблизу Львова загинув нардеп Орест Саламаха

Поблизу Львова у ДТП загинув нардеп Орест Саламаха

26.01.2026
Дипломатичний марафон в Абу-Дабі виходить на фініш

Дипломатичний марафон в Абу-Дабі виходить на фінішну пряму

25.01.2026
Столиця повертає тепло після чергової атаки

Як столиця повертає тепло після чергової атаки ворога

25.01.2026
Марія Різак стала переможницею виставки ілюстраторів

Українська ілюстраторка Марія Різак стала переможницею Болонської виставки ілюстраторів 2026 року

24.01.2026
Олексій Михайличенко відповів на звинувачення у нападі

Олексій Михайличенко відповів на звинувачення у нападі на комунальника

24.01.2026
Руслан Кравченко

Понад 200 кримінальних справ і 94 врятовані дитини: генпрокуратура оприлюднила результати перевірок інтернатів

24.01.2026
Ворог готує масований обстріл протягом вихідних

Ворог готує черговий масований обстріл протягом вихідних

23.01.2026
На День Соборності показали екранізацію відомого роману

На День Соборності українцям показали екранізацію відомого роману

23.01.2026
День Соборності як головний іспит на зрілість

День Соборності як головний іспит на нашу зрілість

22.01.2026
Оксана Забужко про виїзд із Києва

Оксана Забужко про виїзд із Києва та ілюзії західних мирних планів

22.01.2026
Правий берег

Новини України та світу

Слідкуйте за нами:


ГО Медіа-центр Тернопіль

RSS Аграрні новини і події

  • Як зберегти капусту свіжою до самої весни 27.01.2026
  • Як вітчизняні овочі пробивають собі шлях на іноземні прилавки 27.01.2026
  • Литовський овес тепер обробляють за допомогою українських технологій 26.01.2026
  • Естафета зниження цін на українську олію перейшла до сировини 26.01.2026
  • Чому звичні українські фрукти стають дорожчими за екзотику 25.01.2026

Категорії

  • COVID-19
  • Авто
  • Блоги
  • Війна з рф
  • Головне
  • Економіка
  • Життя
  • Київ
  • Кримінал
  • Культура
  • Курйози
  • Наука
  • Новини
  • Події
  • Політика
  • Публікації
  • Світ
  • Соціум
  • Спорт
  • Статті
  • Техно
  • ТОП
  • Україна
  • Шоубіз

Останні дописи

Сіткомет

«Українська команда» завершила збір на антидронові сіткомети: зібрано понад 1,18 млн грн

27.01.2026
Олег Ляшко отримав нагороду за військові заслуги

Олег Ляшко отримав державну нагороду за військові заслуги

27.01.2026
  • Реклама
  • Контакти

«Правий берег» (pb-news.info) – українське суспільно-політичне інтернет-видання, яке висвітлює актуальні події України та світу.
Медіа засноване у 2019 році. «Правий берег» сповідує принципи оперативності, достовірності та аргументованості у поданні інформації.
Завдяки цьому публікації активно поширюються в соціальних мережах.

Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «Правий берег» / pb-news.info, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права.
При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «Правий берег» має міститися в першому абзаці тексту.
Зв'яжіться з нами: tenews.te.ua@gmail.com

Немає результатів
View All Result
  • Новини
  • Публікації
    • Статті
    • Блоги
  • Події
  • Політика
  • Економіка
  • Соціум
  • Життя
  • Кримінал
  • Спорт
  • Техно
  • Авто
  • Шоубіз
  • Курйози

«Правий берег» (pb-news.info) – українське суспільно-політичне інтернет-видання, яке висвітлює актуальні події України та світу.
Медіа засноване у 2019 році. «Правий берег» сповідує принципи оперативності, достовірності та аргументованості у поданні інформації.
Завдяки цьому публікації активно поширюються в соціальних мережах.

Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «Правий берег» / pb-news.info, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права.
При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «Правий берег» має міститися в першому абзаці тексту.
Зв'яжіться з нами: tenews.te.ua@gmail.com

Цей веб-сайт використовує файли cookie. Продовжуючи використовувати цей веб-сайт, ви даєте згоду на використання файлів cookie.