Рішення комісій з питань техногенно-екологічної безпеки й надзвичайних ситуацій про обмеження свободи пересування українців є рекомендаційним. Комендантська година можлива лише за умови введення режиму надзвичайного стану.
Уряд та головний санітарний лікар прийняли постанови про карантинні заходи та обмеження для запобігання поширенню COVID-19. Поліція та Нацгвардія проводить роз’яснювальну та профілактичну роботу серед українців про необхідність дотримання карантину.
Водночас у кількох регіонах місцева влада ухвалила рішення про тимчасову заборону виходити з дому (з 13:00 11 квітня до 06:00 13 квітня). Однак у Нацполіції запевняють, що такі рішення є рекомендаційними.
Адже комендантська година можлива лише за умови введення правового режиму надзвичайного стану,
– пояснили у поліції.
Та додали, що в умовах надзвичайної ситуації можливі обмеження роботи громадського транспорту, підприємств та організацій.
Що відомо про запровадження нових обмежень у 5 областях
- УКиївській області вирішили впровадити жорсткіші правила карантину у вихідні дні з 11 по 13 квітня та з 18 по 21 квітня. Водночас міський голова Києва заявив, що у столиці не запроваджуватимуть комендантську годину. Віталій Кличко зазначив, що це поза компетенцією місцевої влади.
- Жителям Волинської області рекомендували на вихідних не виходити на вулицю. З 13:00 суботи до 6:00 понеділка волиняни мали б залишатися вдома, а необхідні продукти та ліки купити заздалегідь.
- У Закарпатській ОДА жителям області також рекомендували не виходити з дому від 13 години 11 квітня до 6 ранку 13 квітня.
- Такі посилені заходи безпеки впровадили й на Буковині. Однак, крім рекомендації не виходити на вулицю, там діятимуть і суворіші протиепідемічні заходи. Зокрема, з 13:00 суботи до 6:00 понеділка: не працюватимуть продуктові магазини, а заправні станції обслуговуватимуть лише спеціальні категорії водіїв.
- В Івано-Франківській області додаткові карантинні обмеження ввели на період 11 – 12 квітня.