Епідемічна ситуація в Україні знову викликає занепокоєння: за даними Міністерства охорони здоров’я, в країні циркулює щонайменше 10 різних підтипів коронавірусу, включаючи новий штам FLiRT, зареєстрований у березні цього року.
Ця інформація надійшла від заступника міністра охорони здоров’я Ігоря Кузіна, який також повідомив про значне зростання кількості випадків захворювання за останній місяць.
Різноманітність штамів COVID-19 в Україні
За словами Ігоря Кузіна, в Україні наразі циркулює щонайменше 10 різних підтипів COVID-19. Особливу увагу привертає штам FLiRT, який був вперше зареєстрований у березні 2024 року.
Наявність такої кількості різних варіантів вірусу може ускладнювати боротьбу з епідемією та потребує посиленого моніторингу ситуації.
Географія поширення та статистика захворюваності
Заступник міністра охорони здоров’я назвав регіони, які є лідерами за захворюваністю на COVID-19. До них належать Київ, Дніпро, Івано-Франківська та Львівська області. Така географія поширення вірусу може бути пов’язана з більшою щільністю населення та інтенсивністю переміщень у цих регіонах.
Статистика захворюваності також викликає занепокоєння. Протягом липня в Україні було зареєстровано понад вісім тисяч випадків COVID-19.
Це значне зростання порівняно з червнем, коли було зафіксовано трохи більше двох тисяч випадків.
Заходи профілактики та рекомендації
У зв’язку зі зростанням захворюваності та появою нових штамів, експерти закликають населення дотримуватися профілактичних заходів. Це включає носіння масок у громадських місцях, регулярну дезінфекцію рук, уникнення великих скупчень людей та своєчасне звернення до лікаря при появі симптомів.
Важливо також підтримувати високий рівень вакцинації населення, особливо серед груп ризику. Міністерство охорони здоров’я рекомендує громадянам, які ще не отримали бустерну дозу вакцини, зробити це якомога швидше для підвищення захисту від нових варіантів вірусу.
Читайте також: В Україні вже є підстави для введення карантину через COVID-19 та епідемію ГРВІ.
В Україні вже є підстави для введення карантину через COVID-19 та епідемію ГРВІ