loader image
Close
П’ятниця, 24 Березня, 2023
  • Київ
  • Україна
  • Світ
Правий берег
  • Новини
  • Події
  • Політика
  • Економіка
  • Суспільство
  • Життя
  • Кримінал
  • Спорт
  • Техно
  • Авто
  • Шоубіз
  • Курйози
Немає результатів
View All Result
Правий берег

Головна » Як лікують коронавірус та чому немає ефективних препаратів

Як лікують коронавірус та чому немає ефективних препаратів

23.04.2020
у COVID-19
Поширити в FacebookПоширити в Telegram

Ліків для лікування COVID-19 не існує, тому зараз усі сили науковців спрямовані на те, щоб їх знайти. У всіх куточках світу фахівці тестують десятки препаратів: деякі з них старі та перевірені часом у лікуванні інших захворювань, а деякі – абсолютно нові та маловивчені.

Не витрачайте гроші на препарати недоведеної ефективності

До прикладу, нещодавно в Україні прогриміла новина, що “провідні вітчизняні вчені” визначили, що препарат Декасан запобігає поширенню коронавірусу. Низка українських лікарів під час прес-конференції повідомили, що нібито два місяці проводили дослідження, в ході якого перевірили властивості даного препарату. Однак, окрім яскравих слів під час конференцій, ніхто так і не надав опису самого дослідження, наукових даних та вибірки. Тобто результати дослідження, як і саме дослідження ніде не були опубліковані. Натомість сам препарат Декасан, який виготовляє компанія “Юрія-Фарм”, не лише не має яскраво вираженої доказової ефективності навіть при звичайній застуді, а і є небезпечним, адже викликає сильну запальну реакцію і руйнує альвеолярну мембрану.

Останні новини

Нового штаму коронавірусу в Україні наразі не виявлено, – МОЗ

10.01.2023
Наприкінці лютого в Україні очікується близько 59 тис. випадків COVID-19 на добу

У ВООЗ розповіли про новий штам коронавірусу

05.01.2023

Згодом колишній керівник українського центру грипу Олександр Гриневич заявив, що інший препарат, а саме Протефлазід, блокує важливий фермент коронавірусу, що може гальмувати його розмноження. В рамках благодійної допомоги цей препарат навіть передали трьом чернівецьким лікарням. Звісно, він не надав опису про те, на який саме “важливий” фермент коронавірусу впливає препарат та яким чином. Тобто не вийшло жодної публікації або документу, які могли би підтвердити слова Гриневича.

Натомість сам Протефлазід є нічим іншим, як фуфломіцином. Він не містить у собі нічого, окрім трави війника наземного, щучки дернистої, спирту та води. Натомість в інструкції його відносять до класу противірусних та імунотропних, й обіцяють чарівну дію при лікуванні: ГРВІ, герпесу, гепатиту, ВІЛ-у та багатьох інших захворювань. Дивно, що в склад не додали й часник, адже щучка дерниста та трава війника хоч і ефективні проти ВІЛ-у (обережно, сарказм), але імунітет хіба підвищать?

Разом з тим, люди масово радяться в аптеках стосовно захисту від COVID-19. І тут все залежить від чесності та професійності самого провізора. Деякі чесно відповідають, що таких ліків поки що не існує, а деякі починають пропонувати оксолінову мазь, ліки проти свинячого грипу, противірусні препарати та навіть Омега-3.

Тим часом, МОЗ України закликає громадян не вірити фейкам та не купувати ліки недоведеної ефективності. Нині ніде немає спеціального лікування COVID-19, оскільки це абсолютно новий вид інфекції. Усім пацієнтам надається лише симптоматичне лікування задля полегшення загального стану в період хвороби.

Отже, поки що найкращою профілактикою коронавірусу залишається стандартна інструкція від ВООЗ:

Як лікують хворих на COVID-19 в Україні та світі

Згідно з протоколом, пацієнтів з легкою формою хвороби лікують вдома. Відповідне рішення лікарі приймають після ретельної оцінки стану хворого, а також після оцінки безпеки його домашнього середовища.

Кого лікують вдома?

Вдома лікують тих, у кого немає змін психічного стану, є невисока температура (до 38 градусів), кашель, нездужання, ринорея, біль у горлі без будь-яких серйозних симптомів. А також хворих зі шлунково-кишковими симптомами, такими як нудота, блювання або діарея.

Відповідно до вищеперерахованих симптомів, хворому приписують спеціальне лікування для покращення його стану: жарознижувальні, ентеросорбенти, антисептики тощо. Відповідні препарати націлені на послаблення окремих симптомів та виписуються після вивчення анамнезу хворого та підбираються індивідуально, залежно від супутніх захворювань та алергічних реакцій. Варто зазначити, що навіть жарознижувальні препарати кожній людині підходять по-різному: на когось одні діють краще, а на когось гірше та навпаки.

Як лікують тяжку гостру респіраторну інфекцію COVID-19?

Під час гострого респіратнорного-дистрес синдрому в легенях людини починають накопичуватися інфільтрати (рідина). Внаслідок чого через деякий час легені перестають забезпечувати життєво-необхідні органи киснем. Відтак, пацієнтам із з тяжкими симптомами терапія повинна надаватися негайно. У закладі повинні бути: пульсоксиметри, робочі кисневі системи та одноразові кисневі інтерфейси.

Штучна вентиляція легень поки що дає найкращі шанси на виживання хворих з тяжкими респіраторними симптомами. Під час порушення дихання, апарат постачає киснем легеневі шляхи, тим самим даючи людині більше часу на боротьбу з інфекцією.

Проблема в тому, що апаратів ШВЛ недостатньо навіть в такій розвинутій країні, як США. Медична система просто не була готова до того, що такій кількості людей одночасно знадобиться невідкладна допомога.

У цей час в Італії медикам вже котрий тиждень доводиться обирати, кого рятувати та підключати до апаратів.

По всьому світу зараз шукають дієві препарати для лікування коронавірусу. І так, лікарні мають право проводити клінічні дослідження на пацієнтах, яким не потрібне додаткове специфічне лікування (люди з цукровим діабетом, гіпертонією, онкологією тощо). Тобто медичні установи мають право шукати нові методи лікування та за згодою консиліуму використовувати неліцензовані методи втручань.

Станом на зараз, людство дослідило та досліджує 97 препаратів для лікування коронавірусу. Частину з них вже визнали недієвими, а деякі ще залучені до клінічних досліджень.

Натомість ВООЗ виділила 4 препарати, які показують найкращі результати, а саме:

  • експериментальний противірусний препарат Ремдесівір;

  • препарати проти малярії – Хлорохін і Гідроксіхлорохіл;

  • комбінація з двох препаратів проти ВІЛ – Лопінавір і Ритонавір. А також Лопінавір та Ритонавір у поєднання з Інтерферон-бета.

В яких умовах повинні працювати лікарі?

Згідно з протоколом, персонал, який контактує з хворими на COVID-19, повинен мати при собі наступні засоби індивідуального захисту: рукавички для огляду з довгими манжетами, щиток для лиця з прозорого пластику, захисні окуляри, хірургічну або медичну маску та стійкий до рідини халат.
Натомість проблема нестачі засобів захисту спіткала багато країн світу, зокрема Італію та США. Лікарі часто вимушені контактувати з хворими навіть без звичайних масок та рукавиць, внаслідок чого самі стають носіями інфекції. До слова, в Італії на коронавірус захворіло близько 5 тисяч медичних працівників, 23 з яких померли.
Проблема з необхідним устаткування є й в українських лікарнях. Наприклад, достеменно відомо про інфікування медперсоналу у щонайменше чотирьох областях України: Тернопільській, Івано-Франківській, Вінницькій та Черкаській.

Як ідуть справи з розробкою вакцини проти коронавірусу?

Вакцинація є найкращим засобом захисту проти вірусів. Поки що жодна вакцина проти COVID-19 не завершила клінічні випробування. Відтак, нині увесь світ спостерігає за так званими “вакцинними перегонами”, що не дивно. Адже та країна, яка перша винайде таку вакцину, – отримає неабиякий важіль впливу. Станом на березень, є близько 40 кандидатів на вакцину проти коронавірусу. Зокрема, у гонитві беруть участь США, Китай, Канада, деякі країни Європи, Індія та навіть Росія. Натомість деякі фармацевтичні компанії у США та Китаї вже розпочали тестування вакцини на людях.

Натомість ще у лютому ВООЗ заявили, що вакцину проти коронавірусу варто очікувати приблизно через півтора року. Адже перед тим, як вийти на ринок, будь-яка вакцина повинна пройти низку клінічних випробувань та отримати схвалення.

Позначки: вакцинакоронавірус

Коментарі




Нещодавні публікації

Нового штаму коронавірусу в Україні наразі не виявлено, – МОЗ

10.01.2023
Наприкінці лютого в Україні очікується близько 59 тис. випадків COVID-19 на добу

У ВООЗ розповіли про новий штам коронавірусу

05.01.2023

У “Дії” оновили COVID-сертифікати

14.12.2022
Смертність від COVID-19 у Хмельницькій області зросла вдвічі за тиждень

Смертність від COVID-19 у Хмельницькій області зросла вдвічі за тиждень

04.10.2022
Стійкий до вакцин: вчені заговорили про ймовірність нової пандемії через виявлений у російських кажанів вірус

Стійкий до вакцин: вчені заговорили про ймовірність нової пандемії через виявлений у російських кажанів вірус

28.09.2022

У Тернополі повернули обов’язкове носіння масок

21.09.2022
Наступна публікація

Під Києвом у гуртожитку інфіковані COVID-19 78 мешканців з 224

Рубрики публікацій

  • COVID-19
  • Авто
  • Війна з рф
  • Головне
  • Економіка
  • Життя
  • Київ
  • Кримінал
  • Курйози
  • Новини
  • Події
  • Політика
  • Світ
  • Спорт
  • Суспільство
  • Техно
  • ТОП
  • Україна
  • Шоубіз

Теми

Євросоюз Британія Білорусь ДТП Німеччина СБУ США біженці вакцина від коронавірусу вакцинація від коронавірусу вбивство володимир зеленський вторгнення Росії війна з росією війна на сході допомога Україні діти загиблі закарпаття зеленський карантин київ київська область коронавірус львів львівська область маріуполь новини України новини світу новини футболу пандемія погода погода в україні пожежа польща поліція прогноз погоди російська армія росія санкції смерть українці укрзалізниця футбол івано-франківська область

Свіжі новини

При обстрілі пункту незламності в Костянтинівці загинули троє жінок-переселенок

При обстрілі пункту незламності в Костянтинівці загинули троє жінок-переселенок

24.03.2023
Предстaвники УПЦ МП почaли виїжджaти з Києво-Печерської лaври

Предстaвники УПЦ МП почaли виїжджaти з Києво-Печерської лaври

24.03.2023
FlixBus зaпускaє три нові лінії з Укрaїни до Польщі

FlixBus зaпускaє три нові лінії з Укрaїни до Польщі

23.03.2023
Нa Волині встaновили понaд сотню штучних лелечих гнізд (фото, відео)

Нa Волині встaновили понaд сотню штучних лелечих гнізд (фото, відео)

23.03.2023
Білий дім нaзвaв ідіотом російського пілотa, який збив aмерикaнський дрон

Білий дім нaзвaв ідіотом російського пілотa, який збив aмерикaнський дрон

23.03.2023
У Німеччині порaдили побудувaти мур нa кордоні Укрaїни з Росією

У Німеччині порaдили побудувaти мур нa кордоні Укрaїни з Росією

23.03.2023
Рада призначила нового міністра освіти: що про нього відомо

Новий міністр освіти подaв свою дисертaцію нa перевірку нa плaгіaт

23.03.2023
Бритaнськa розвідкa зaявилa, що aрмія РФ хоче знову взяти Куп’янськ

Бритaнськa розвідкa зaявилa, що aрмія РФ хоче знову взяти Куп’янськ

23.03.2023
Нa місці удaру по ліцею на Київщині зaвершили розбір зaвaлів, виявили тілa дев’яти зaгиблих (фото)

Нa місці удaру по ліцею на Київщині зaвершили розбір зaвaлів, виявили тілa дев’яти зaгиблих (фото)

23.03.2023
У Кропивницькому у бaгaтоповерхівці стaвся вибух гaзу (фото)

У Кропивницькому у бaгaтоповерхівці стaвся вибух гaзу (фото)

23.03.2023
Глава Офісу президента та перша леді України побували на аудієнції у Вселенського патріарха (фото)

Пaтріaрх Вaрфоломій нaзвaв Російську прaвослaвну церкву відповідaльною зa війну в Укрaїні

22.03.2023
Комaндиру львівського “Беркутa” повідомили про підозру зa вбивствa нa Мaйдaні

Комaндиру львівського “Беркутa” повідомили про підозру зa вбивствa нa Мaйдaні

22.03.2023
Українці oбміняли перший мільйoн LED-ламп за прoграмoю ЄС

Укрпоштa скорочує кількість відділень, де можнa обміняти лaмпи

22.03.2023
Росіяни влучили у багатоповерхівки в Запоріжжі (фото, відео)

Росіяни влучили у багатоповерхівки в Запоріжжі (фото, відео)

22.03.2023
Під час навчань раптово помер військовий з Буковини

Під час навчань раптово помер військовий з Буковини

22.03.2023
Правий берег

Новини України та світу

Слідкуйте за нами:


ГО Медіа-центр Тернопіль

Категорії

  • COVID-19
  • Авто
  • Війна з рф
  • Головне
  • Економіка
  • Життя
  • Київ
  • Кримінал
  • Курйози
  • Новини
  • Події
  • Політика
  • Світ
  • Спорт
  • Суспільство
  • Техно
  • ТОП
  • Україна
  • Шоубіз

Останні дописи

При обстрілі пункту незламності в Костянтинівці загинули троє жінок-переселенок

При обстрілі пункту незламності в Костянтинівці загинули троє жінок-переселенок

24.03.2023
Предстaвники УПЦ МП почaли виїжджaти з Києво-Печерської лaври

Предстaвники УПЦ МП почaли виїжджaти з Києво-Печерської лaври

24.03.2023
  • Реклама
  • Контакти

«Правий берег» (pb-news.info) – українське суспільно-політичне інтернет-видання, яке висвітлює актуальні події України та світу.
Медіа засноване у 2019 році. «Правий берег» сповідує принципи оперативності, достовірності та аргументованості у поданні інформації.
Завдяки цьому публікації активно поширюються в соціальних мережах.

Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «Правий берег» / pb-news.info, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права.
При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «Правий берег» має міститися в першому абзаці тексту.
Зв'яжіться з нами: tenews.te.ua@gmail.com

Немає результатів
View All Result
  • Новини
  • Події
  • Політика
  • Економіка
  • Суспільство
  • Життя
  • Кримінал
  • Спорт
  • Техно
  • Авто
  • Шоубіз
  • Курйози

«Правий берег» (pb-news.info) – українське суспільно-політичне інтернет-видання, яке висвітлює актуальні події України та світу.
Медіа засноване у 2019 році. «Правий берег» сповідує принципи оперативності, достовірності та аргументованості у поданні інформації.
Завдяки цьому публікації активно поширюються в соціальних мережах.

Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «Правий берег» / pb-news.info, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права.
При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «Правий берег» має міститися в першому абзаці тексту.
Зв'яжіться з нами: tenews.te.ua@gmail.com

Цей веб-сайт використовує файли cookie. Продовжуючи використовувати цей веб-сайт, ви даєте згоду на використання файлів cookie.