loader image
Close
Неділя, 26 Березня, 2023
  • Київ
  • Україна
  • Світ
Правий берег
  • Новини
  • Події
  • Політика
  • Економіка
  • Суспільство
  • Життя
  • Кримінал
  • Спорт
  • Техно
  • Авто
  • Шоубіз
  • Курйози
Немає результатів
View All Result
Правий берег

Головна » Українці переплачуватимуть за тепло в рази: для кого злетять суми і що повинен зробити кожен

Українці переплачуватимуть за тепло в рази: для кого злетять суми і що повинен зробити кожен

21.09.2020
у Україна
Поширити в FacebookПоширити в Telegram

Більшість українських будинків, незважаючи на офіційний звіт влади, повністю до опалювального сезону не готові. Через неутеплені стіни, діряві вікна і щілини в дверях левовій частці сімей доведеться платити за опалення вдвічі більше.
Про те, як підготувати свій будинок до зими і що зробити, щоб платити на 50-70% менше.

Хто і скільки платить за тепло

В Україні в різних містах і навіть районах діють різні тарифи на тепло. По-різному можуть платити навіть два схожі сусідні будинки, які мають одного постачальника. Якщо на сам тариф вплинути звичайній сім’ї складно, то на суми в платіжках може вплинути кожен.
Наприклад, у минулому опалювальному сезоні вартість за обігрів одного квадратного метра могла відрізнятися в Києві втричі. Поки одні платили 30 грн за квадрат, інші – близько 10 грн.
Щоб дізнатися, чи доведеться вам переплачувати, достатньо всього лише згадати, наприклад, платіжку за лютий минулого року. Якщо квадрат коштував дорожче ніж 15 грн,, ви платите за обігрівання вулиці, а не своєї квартири.
Стандартний багатоквартирний будинок до тепломодернізації споживає вдвічі більше тепла, ніж потрібно, розповідає глава Асоціації ЖБК та ОСББ Костянтин Киричук. Гкал “йдуть” через неутеплені дах, вікна, двері, підвал і стіни, а платять за них мешканці таких будинків.
І виправити цю ситуацію може будь-яка сім’я. Перший крок – створити ОСББ. Тоді можна зібрати кошти на утеплення, отримати грант або допомогу від місцевої влади. Але навіть в активному Києві ОСББ створили лише в близько 20% будинків, каже Киричук.

Останні новини

Одеситів та мешканців області попередили про небезпеку з моря

Одеситів та мешканців області попередили про небезпеку з моря

26.03.2023
Окупaнти взяли під контроль зaповідник “Aскaнія Новa”

Окупaнти взяли під контроль зaповідник “Aскaнія Новa”

26.03.2023

Іноді на утеплення навіть не потрібно збирати додаткові внески. У великих будинках за підсумками року залишаються невикористані кошти. У Києві, як і в більшості інших міст, із місцевого бюджету готові компенсувати 70% витрат на тепломодернізацію. Тобто суму, яка і так залишилася на рахунку, у кілька разів збільшать і можна буде, наприклад, замінити вікна в під’їзді або встановити індивідуальний тепловий пункт.
“Великий будинок збирає великі внески. Відповідно в ньому є ресурс. За рік на рахунках мого будинку (359 квартир) акумулюється 50-60 тис. грн. Програма 30 на 70 вимагає, щоб на рахунку ОСББ було як мінімум 30% від того, що хочете витратити, а решту дадуть із бюджету. Якщо в мене є 50 тис., то ще щонайменше 75 тис. мені дадуть”, – розповідає Костянтин Киричук.
Комплексні енергоефективні заходи дозволяють заощадити в будинках радянської будівлі близько 30-50% енергоресурсів. А іноді навіть і 70%. Пропорційно знизяться і суми в платіжках, розповідає начальник відділу з комунікацій постачальника електроенергії та енергоефективних рішень YASNO Антон Ковалишин.
У Києві є реальні приклади, коли до тепломодернізації опалення квадратного метра коштувало 32 грн, а після – усього 10. Наприклад, якщо у “двоквартирній” площею 50 квадратних метрів за тепло доводилося до утеплення віддавати 1600 грн, то після – усього 500 грн.

З огляду на те, що в наступному опалювальному сезоні ціна на тепло може змінюватися щомісяця і в холодні місяці зростати на 16%, то кожна сім’я в неутепленому будинку, а таких абсолютна більшість, буде витрачати тисячі гривень на опалення вулиці.

Як платити в рази менше

“Щоб домогтися максимального результату для зменшення платіжки за опалення, необхідно модернізувати систему опалення – автоматизувати індивідуальний теплопункт, який буде гнучко реагувати на зміну температури на вулиці й регулювати подачу теплоносія до будинку, виконати балансування стояків, за можливості забезпечити радіаторні батареї регуляторами тепла, в ідеалі – теж з автоматичним регулюванням”, – розповідає Ковалишин.
Крім того, потрібно утеплити весь будинок по периметру, починаючи від цоколя на глибину промерзання і закінчуючи дахом. Голова Спілки співвласників житла Дніпровського району Антоніна Тимошенко впевнена: займатися станом будинку потрібно щодня, а не тільки перед початком опалювального сезону.
Це постійна робота, яку повинен виконувати голова ОСББ. “Утеплення не те питання, яке вирішується перед або після опалювального сезону. Про це потрібно думати постійно. Перед початком опалювального сезону вже занадто пізно. Ізоляція труб, стан даху, дверей, які постійно повинні щільно зачинятися, а ще підвал, стіни, вентиляція.Це все щоденна робота”, – пояснює Тимошенко.
Незалежно від того, чи виконані заходи з енергоефективності в будівлі чи ні, перед кожним опалювальним сезоном важливо упевнитися в його готовності до подачі тепла і загалом до зимових холодів, додають в Yasno. Для цього спеціальною комісією в складі представників теплопостачальної організації, яка обслуговує будинок, організації (КК, ОСББ, ЖБК) та мешканців будинку, оформляє акт готовності будівлі до осінньо-зимового опалювального сезону. Без цього акту постачальник може відмовити в подачі тепла до будинку.

Труби повинні бути утеплені

В акті готовності відображаються такі моменти, які може перевірити самостійно і кожен небайдужий мешканець будинку:

  • Стан інженерних комунікацій у підвалі – чи є свищі, протікання, іржа на запірній арматурі. Недоліки необхідно усунути. Труби подачі тепла повинні бути ізольовані за допомогою утеплювача товщиною не менше діаметра труби.
  • Наявність і стан лічильника теплової енергії.
  • Цілісність огорож і покриття даху, щоб не було замокання, свищів, через які потім будуть потрапляти опади, замерзати на лід, розривати покриття. Тут же треба перевірити наявність рослинності на даху. Буває, що на дах вітром заносить насіння рослин, і починають рости дерева, які своїм корінням руйнують покриття. Потрібно стежити, щоб рослин на даху не було.
  • Стан стін – чи немає тріщин, відшарування облицювання, утеплювача.
  • Стан під’їзду – щільність закриття дверей, наявність доводчиків або елементарної пружинки.
  • Цілісність скла у вікнах під’їзду.
  • Повинна бути виконана промивка системи опалення, оскільки відкладення солей в інженерних комунікаціях можуть зменшувати тепловіддачу.
  • Стан вентиляційних каналів і повітроводів – щоб у них не було засмічень, будівельного сміття.
  • Стан каналізаційних стоків та водостічних труб. Щоб водостічні труби не були іржавими, зношеними, не були засмічені.

Якщо будинок до опалювального сезону не готовий, найімовірніше, вам доведеться переплачувати всю зиму. Тут також важливо відзначити, що повний енергоаудит будинку і правильні поради може дати тільки професіонал. Послуги енергоаудитора, залежно від кількості квартир, коштуватимуть 50-100 грн з кожної сім’ї. Але після його рекомендацій можна буде отримати грант, подати до міської програми і мати конкретний план дій із прогнозом результату.

Позначки: будинокопаленняціна

Коментарі




Нещодавні публікації

Одеситів та мешканців області попередили про небезпеку з моря

Одеситів та мешканців області попередили про небезпеку з моря

26.03.2023
Окупaнти взяли під контроль зaповідник “Aскaнія Новa”

Окупaнти взяли під контроль зaповідник “Aскaнія Новa”

26.03.2023

У ніч нa 26 березня Укрaїнa переходить нa літній чaс

25.03.2023
Мисткиня із Зaпоріжжя створює брошки з улaмків російських снaрядів (фото)

Мисткиня із Зaпоріжжя створює брошки з улaмків російських снaрядів (фото)

25.03.2023
Укренерго: Інформація про вимкнення світла – фейк РФ, щоб ускладнити роботу енергосистеми

Кaбмін зберіг фіксовaну ціну нa електроенергію для нaселення до 30 квітня

25.03.2023
Укрaїнa повернулa 7 дітей, яких окупaнти примусово вивезли з Херсонщини

Укрaїнa повернулa 7 дітей, яких окупaнти примусово вивезли з Херсонщини

24.03.2023
Наступна публікація

Зеленський відповів на петицію щодо своєї відставки

Рубрики публікацій

  • COVID-19
  • Авто
  • Війна з рф
  • Головне
  • Економіка
  • Життя
  • Київ
  • Кримінал
  • Курйози
  • Новини
  • Події
  • Політика
  • Світ
  • Спорт
  • Суспільство
  • Техно
  • ТОП
  • Україна
  • Шоубіз

Теми

Євросоюз Британія Білорусь ДТП Німеччина СБУ США біженці вакцина від коронавірусу вакцинація від коронавірусу вбивство володимир зеленський вторгнення Росії війна з росією війна на сході допомога Україні діти загиблі закарпаття зеленський карантин київ київська область коронавірус львів львівська область маріуполь новини України новини світу новини футболу пандемія погода погода в україні пожежа польща поліція прогноз погоди російська армія росія санкції смерть українці укрзалізниця футбол івано-франківська область

Свіжі новини

Одеситів та мешканців області попередили про небезпеку з моря

Одеситів та мешканців області попередили про небезпеку з моря

26.03.2023
Окупaнти взяли під контроль зaповідник “Aскaнія Новa”

Окупaнти взяли під контроль зaповідник “Aскaнія Новa”

26.03.2023
Путін “одержимий Україною”, – Financial Times

Путінa можуть посaдити aбо стрaти у Росії, – юрист

25.03.2023

У ніч нa 26 березня Укрaїнa переходить нa літній чaс

25.03.2023
Мисткиня із Зaпоріжжя створює брошки з улaмків російських снaрядів (фото)

Мисткиня із Зaпоріжжя створює брошки з улaмків російських снaрядів (фото)

25.03.2023
Мурaл нa честь розстріляного росіянaми Героя Мaцієвського створили в Рівному (відео)

Мурaл нa честь розстріляного росіянaми Героя Мaцієвського створили в Рівному (відео)

25.03.2023
Укренерго: Інформація про вимкнення світла – фейк РФ, щоб ускладнити роботу енергосистеми

Кaбмін зберіг фіксовaну ціну нa електроенергію для нaселення до 30 квітня

25.03.2023
Чим цікавий Samsung Galaxy S23

Чим цікавий Samsung Galaxy S23

24.03.2023
Укрaїнських дітей у Польщі зобов’яжуть відвідувaти школи

Укрaїнських дітей у Польщі зобов’яжуть відвідувaти школи

24.03.2023
Укрaїнa повернулa 7 дітей, яких окупaнти примусово вивезли з Херсонщини

Укрaїнa повернулa 7 дітей, яких окупaнти примусово вивезли з Херсонщини

24.03.2023
Aртистa Львівської опери зaтримaли з підробленим посвідченням водія

Aртистa Львівської опери зaтримaли з підробленим посвідченням водія

24.03.2023
Укрaїнa в односторонньому порядку передaлa Росії усіх вaжкопорaнених полонених

Укрaїнa в односторонньому порядку передaлa Росії усіх вaжкопорaнених полонених

24.03.2023
Укрaїнa повернулa тілa ще 83 зaгиблих зaхисників

Укрaїнa повернулa тілa ще 83 зaгиблих зaхисників

24.03.2023
У Луцьку жінка намагалася продати немовля за $30 тис. (фото)

У Луцьку жінка намагалася продати немовля за $30 тис. (фото)

24.03.2023
При обстрілі пункту незламності в Костянтинівці загинули троє жінок-переселенок

При обстрілі пункту незламності в Костянтинівці загинули троє жінок-переселенок

24.03.2023
Правий берег

Новини України та світу

Слідкуйте за нами:


ГО Медіа-центр Тернопіль

Категорії

  • COVID-19
  • Авто
  • Війна з рф
  • Головне
  • Економіка
  • Життя
  • Київ
  • Кримінал
  • Курйози
  • Новини
  • Події
  • Політика
  • Світ
  • Спорт
  • Суспільство
  • Техно
  • ТОП
  • Україна
  • Шоубіз

Останні дописи

Одеситів та мешканців області попередили про небезпеку з моря

Одеситів та мешканців області попередили про небезпеку з моря

26.03.2023
Окупaнти взяли під контроль зaповідник “Aскaнія Новa”

Окупaнти взяли під контроль зaповідник “Aскaнія Новa”

26.03.2023
  • Реклама
  • Контакти

«Правий берег» (pb-news.info) – українське суспільно-політичне інтернет-видання, яке висвітлює актуальні події України та світу.
Медіа засноване у 2019 році. «Правий берег» сповідує принципи оперативності, достовірності та аргументованості у поданні інформації.
Завдяки цьому публікації активно поширюються в соціальних мережах.

Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «Правий берег» / pb-news.info, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права.
При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «Правий берег» має міститися в першому абзаці тексту.
Зв'яжіться з нами: tenews.te.ua@gmail.com

Немає результатів
View All Result
  • Новини
  • Події
  • Політика
  • Економіка
  • Суспільство
  • Життя
  • Кримінал
  • Спорт
  • Техно
  • Авто
  • Шоубіз
  • Курйози

«Правий берег» (pb-news.info) – українське суспільно-політичне інтернет-видання, яке висвітлює актуальні події України та світу.
Медіа засноване у 2019 році. «Правий берег» сповідує принципи оперативності, достовірності та аргументованості у поданні інформації.
Завдяки цьому публікації активно поширюються в соціальних мережах.

Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «Правий берег» / pb-news.info, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права.
При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «Правий берег» має міститися в першому абзаці тексту.
Зв'яжіться з нами: tenews.te.ua@gmail.com

Цей веб-сайт використовує файли cookie. Продовжуючи використовувати цей веб-сайт, ви даєте згоду на використання файлів cookie.