Окружний адміністративний суд Києва скасував постанову Кабміну №437 “Питання українського правопису“ від 22 травня 2019 року, яким було схвалено нову редакцію “Української правопису“.
Про це повідомила пресслужба ОАСК.
Провадження у цій справі було відкрито у червні 2019 року. Позивачами у справі виступили ГО “Правова держава” і жителька Херсона, яка діяла в інтересах своєї неповнолітньої доньки. Відповідачем був Кабінет міністрів, третя особа – Міністерство освіти і науки України.
Підставою для позову стало те, що уряд не має права змінювати правопис, оскільки подібне не є його компетенцією.
“В ході розгляду справи судом було встановлено, що Кабінет Міністрів України при ухваленні вказаної постанови діяв поза межами своєї компетенції та із порушенням законодавства, що регулює порядок прийняття нормативно-правових актів. З огляду на це, суд визнав протиправною та нечинною Постанову Кабінету Міністрів України №437 від 22 травня 2019 року «Питання українського правопису»”, – сказано в повідомленні на сайті ОАСК.
Всього у справі пройшло 8 судових засідань.
Як уточнив херсонський адвокат Дмитро Ільченко, в ході розгляду в суді з’ясувалося, що “мовна комісія мала суттєві суперечки” і не розробляла правопис саме в тій редакції, в якій його затвердив уряд.
Він наголосив, що що позов був направлений на захист української мови від її спотворення на користь регіональних діалектів.
Рішення ОАСК набуде чинності після його апеляційного перегляду, якщо Кабмін подасть апеляцію.