Папа Римський Франциск визнав, що “дії і рішення, які мало або зовсім нічого спільного не мають з Ісусом і з Євангелієм, продиктовані насамперед жагою до прибутку і влади” стали причиною поділу між християнами.
Про це голова Католицької Церкви заявив у зверненні до архієпископа Афін та всієї Еллади, з яким зустрівся в суботу, 4 грудня, в Афінах.
“Сьогодні наша зустріч оновлює цю благодать і цей світ, – сказав Папа Римський, вітаючи першоієрарха. – Молячись перед трофеями Римської Церкви, якими є гробниці апостолів та учнів, я відчув порив приїхати сюди як паломник, з великою пошаною та смиренням, щоб оновити це апостольське спілкування та зміцнити братню любов”.
Святійший Отець згадав про коріння, яке об’єднує католиків і православних.
“Воно приховане під землею і нерідко забуте, але воно є, і на ньому все тримається. Що ж це за загальне коріння, що пройшло крізь століття? Це коріння апостольське”, -зазначив понтифік.
На жаль, з часом воно почало рости далеко від одного: “Нас отруїли мирські отрути, бур’яни підозрілості збільшили відстань між нами, і ми перестали вирощувати причетність. <…> З соромом визнаю – стосовно Католицької Церкви, що дії та рішення, які трохи або зовсім нічого спільного не мають з Ісусом і з Євангелієм, продиктовані насамперед жагою до прибутку та влади, послабили спілкування. Таким чином, ми припустилися, щоб плідність була поставлена під загрозу поділами. Історія має свою вагу, і сьогодні тут я відчуваю потребу знову просити пробачення у Бога і братів за помилки, здійснені багатьма католиками”.
Тільки Дух Святий, сказав далі Папа, може “розсіяти пітьму і висвітлити кроки на нашому шляху”, тому що Святий Дух – це насамперед “єлей спілкування”, що дозволяє “визнати неповторну цінність, що сяє в кожній людині, у кожному браті! Визнавати цю людську спільність – відправний пункт для створення єдності”.
“Давайте не побоюватися один одного, а допомагати один одному поклонятися Богу і служити ближньому. Давайте закликати Духа спілкування, щоб Він направив нас на Свої шляхи і допоміг побудувати спілкування не на розрахунках, стратегіях та вигоді, а на єдиній моделі, на яку ми повинні дивитися: Пресвятий Трійці”, – підсумував Папа Франциск.