Українські хакери з групи Hackyourmom вирахували місцезнаходження бази російських військових біля тимчасово окупованого Мелітополя, використовуючи фейкові облікові записи привабливих дівчат у соцмережах.
Про це розповів засновник гурту Микита Книш в інтерв’ю британській газеті Financial Times.
“Росіяни завжди хочуть тра**тися і посилають багато г*мна дівчатам, щоб довести, що вони – воїни”, – каже Книш.
За кілька днів, сказав засновник команди, хакери дивилися в телевізорі на удар української артилерії по базі української артилерії. Книш не уточнив день, коли це сталося.
Хакерська група, за його словами, зробила низку інших успішних атак:
- скасовували та затримували авіарейси до Росії, посилаючи неправдиві повідомлення про загрозу вибуху. Деякі рейси виконувала компанія Air Serbia, а президент Сербії Олександр Вучич звинувачував у цих операціях українську розвідку;
- зламували тисячі дорожніх камер відеоспостереження у Білорусі та окупованих Росією районах України;
- написали програму, що відокремлює пересування військових від звичайних людей, ЗСУ отримували інформацію через звичайний портал;
- показували на російських телеканалах новини про загиблих в Україні мирних жителів;
- об’єднували домашні роутери на окупованій території у велику мережу ботів для атак на російські сайти;
- викрадали бази даних російських військових підрядників.
Група Hackyourmom досі стежить за зламаними камерами, фахівці поділилися із FT нещодавнім зображенням військового корабля ВМС РФ у порту Севастополя.
“Для мене це схоже на бій. Ви можете використати даркнет проти ворога. Зараз російські закони не мають значення – у нас є досвід першої кібервійни”, – пояснив Книш.
Колишній співробітник Служби безпеки України, 30-річний Микита Книш став активним учасником кібервійни з Росією за кілька годин після початку повномасштабного вторгнення в Україну, пише видання.
До війни він очолював компанію з кібербезпеки HackControl у Харкові. Книш прийшов до офісу СБУ у Харкові, але його не взяли на роботу і тому створив свою хакерську групу, до якої запросив співробітників компанії. Нині у ній близько 30 осіб.