Пластовий вишкільний центр у Бучі на Київщині, який пережив окупацію, хочуть ліквідувати. Відповідне рішення ухвалила профільна комісія Київської обласної ради, без будь-якої комунікації з Пластом і самим центром, громадою.
Про це повідомив голова Наглядової ради Пласту Юрій Юзич.
За його словами, сотні батьків, які пережили московський геноцид, довірили цьому Центру своїх дітей для участі в Пластових таборах влітку 2022-го. Центр самостійно організував гуманітарну допомогу для 8000 бучанців у перші дні після деокупації Київщини.
“Центр, зусиллями якого за три роки праці з кількох гуртків Пласт – український скаутинг виріс – перед 24 лютим – до мережі у 500 дітей та волонтерів, яка охопила всю Київщину. Це реальні діти в десятках гуртків – результат, який дуже тяжко осягати через катастрофічний брак виховників-волонтерів. Бо потрібно акивно залучати і належно готувати. Для цього і створювався центр, щоб мобілізувати волонтерів і готувати їх до роботи з дітьми за пластовою освітньою програмою згідно з пластовим методом, які визнані окремим Законом України”, – зазначив Юзич.
Замість того, щоб запитати, як можна відновити центр після окупації і надати підтримку для ще більшого залучення волонтерів-виховників, а внаслідок цього – охоплення більшої кількості дітей, які через війну залишились без неформальної освіти, є люди, які вирішили просто убити центр.
Це перший центр не просто для Пласту, а взагалі для молоді, збудований за всі роки незалежності в Україні. Центр, на який рівнялись інші обласні ради і ще 6 обласних рад вирішили створити аналогічні центри (включно з Одеською), наголошує він.
“Може тому, що Пласт – єдина молодіжна організація, яка в промислових масштабах формує українські патіротичні та християнські цінності у дітей та молоді? Формує ціннісний стержень, якого не можна ніде навчити, а лише пережити – на мандрівках, таборах, у демократичному середовищі відповідальних громадян”, – вважає Юрій Юзич.
Троє працівників центру пішли добровольцями, разом із сотнями інших повнолітніх пластунів і пластунок в Сили оборони України. З 24 лютого у боях за Україну загинули 12 пластунів, десятки – поранено.
“Але кілька депутатів на комісії, кулуарно, вирішили, що думка працівників центру, як і сам Пласт для області не важливі… Що “проканає”, як і по багатьох схожих “рішаловах”. Не вийде! Як голова Наглядової ради Пласт прошу про підтримку. Єдина наша зброя проти тих, хто хоче убити Пластовий вишкільний центр у Бучі – публічність. Друзі і подруги, ті кого знаю особисто і всіх тих, хто знає що таке Пласт – допоможіть не просто захистити центр, а пояснити депутатам обласної ради: центр не ліквідовувати потрібно, а розгортати. Щоб Пласт якнайшвидше став доступним для кожної дитини в Київщині”, – підсумував голова Наглядової ради Пласту.