У Києві не бачать сенсу розвивати відносини з білоруською опозицією і, зокрема, з екскандидатом у президенти Білорусії Світланою Тихановською.
Як розповів радник голови Офісу президента Михайло Подоляк в інтерв’ю інтернет-виданню Delfi, Володимир Зеленський формує глобальний порядок денний, але не може його формувати в кожній окремій країні.
Відповідаючи на запитання, чому ніхто з представників української політичної еліти не зустрічається із Тихановською, Подоляк зазначив, що Київ не бачить антивоєнної активності з боку білоруської опозиції.
“Ми не бачимо особливого сенсу розвивати ці відносини тому, що не бачимо виразної антивоєнної активності з боку опозиції. Що таке активність? Це якісь масштабні маніфестації, навіть не в самій Білорусі, а біля білоруських посольств інших країн”, – сказав радник, розмірковуючи про стратегію влади нашої країни щодо Тихановської.
Читайте: У полку Калиновського очікують від України документ про майбутні відносини з Білоруссю
При цьому Подоляк не бачить особливої цінності таких контактів. На його думку, білоруським опозиціонерам слід подумати, як вони можуть впливати в нинішніх умовах на суспільство, після чого вже можна буде говорити про контакти.
“Мені здається, їм сьогодні потрібно визначитися, хто в них справді може впливати на білоруське суспільство, і тоді вже розглядатимемо можливість зустрічі”, – наголосив Подоляк.
Водночас політик додав, що Олександр Лукашенко прекрасно бачить, як розвивається війна в Україні, і усвідомлює максимальну небезпеку в разі, якщо він візьме більш активну участь, ніж та, яку він бере зараз.