Режими прання, що вбивають ваші речі: небезпечні та марні режими в пральній машинці

Як дурять покупця вигадуючи режими, який режим прання краще і безпечніше, і чому.

Останні новини

Чи знаєте ви, що більшість режимів на сучасних пральних машинах або непотрібні, або навіть небезпечні для речей? Вся річ у тому, що виробник щорічно змушений вигадувати і додавати нові і нові режими, щоб створювати привабливий дизайн моделей пральних машин і збільшувати кількість покупців. Однак близько 70% режимів просто не потрібні і навіть небезпечні, інформує Ukr.Media.

Основні режими прання (класичні)

Коли були винайдені перші пральні машинки (на початку 20 століття), у них був мінімальний набір функцій, але вони справлялися з основним завданням — випрати білизну, виготовлену з різних тканин.

Основні режими прання, якими могли похвалитися перші пральні машинки, це:

  • бавовна;
  • синтетика;
  • шовк/вовна («дбайливе/ручне/делікатне прання»).

Зрозуміло, також було «додаткове полоскання» та «віджимання/зливання», однак, вони не відносяться безпосередньо до прання. Основних режимів прання лише 3.

Режим “бавовна”

Класичний режим, при якому машинка набирає мінімум води, підвищує максимальну температуру і продовжує час прання. Таких умов дотримуються для того, щоб речі з льону та бавовни не втрачали свій зовнішній вигляд і при цьому якісно відпиралися. На цьому режимі в машинку можна завантажити максимально допустиму кількість речей (наприклад, 6-8 кг).

Увага! Режим «бавовна» є класичним, а ось новомодна «бавовна еко» вкрай небезпечна для речей. Цей додатковий режим наливає менше води і ще довше крутить речі в барабані, щоб вони хоч якось випралися при такому мінімумі води. Результат — швидке зношування та зіпсовані речі.

Режим “синтетика”

При цьому режимі машинка набирає помітно більше води, ніж на «бавовні», а саме прання за часом йде менше. Саме така комбінація — повна протилежність «бавовні» — ефективно та дбайливо випирає синтетичні речі.

Увага! Врахуйте, що на режимі «синтетика» можна прати не більше 2,5-3 кг, тобто приблизно в 2-3 рази менше ніж заявлено на машинці. Якщо покласти більше речей (5-7 кг), то вони досить швидко стануть непридатними (з’являться дірки).

Режим “шовк/шерсть”

Потрібний режим, при якому машинка набирає максимально можливу кількість води і повільно пере на малих обертах (або навіть трохи «похитує барабан» з боку на бік). Це необхідно для того, щоб прання було делікатним, а тканина не зіпсувалася. Цей режим замінює ручне прання.

Додаткові режими

Крім 3 основних режимів, у сучасних пральних машинах є безліч додаткових. Проте всі вони є лише варіаціями бавовни та синтетики. Подивимося на особливості інших режимів і дізнаємося, чим вони відрізняються один від одного:

1. Тонкі тканини. Це той самий режим синтетики — просто тривалість програми трохи змінена (5-7 хвилин різниці).

2. Алергія/дитячі речі. Простий режим бавовни, але з додатком. Тут виробник вводить новомодну функцію «обробка парою», яка, як заявляється, допомагає вбити бактерії (проте для цієї мети температури пари явно недостатньо).

3. Ковдри/подушки/пуховики/іграшки. Сюди відноситься будь-яка товста тканина із наповнювачем. Це той самий режим синтетики, лише з функцією більшого набору води. Ви можете спокійно замінити цей режим, вибравши «синтетику» та наприкінці увімкнувши «додаткове полоскання».

4. Мікс (бавовна + синтетика). Насправді це звичайний режим «синтетика». Кожна людина знає, що якщо випрати бавовну разом із синтетикою, то речі будуть зіпсовані. Не експериментуйте на власному одязі!

5. Швидке прання (15-30 хв.). Ця програма створена на основі звичайного полоскання. Ні про яке прання й не йдеться. На саме «прання» відводиться близько 4-7 хвилин, решта часу — полоскання та віджимання. Фактично, цей режим дозволяє лише трохи прополоскати речі в мильній воді. Те саме, але навіть ефективніше ви могли б зробити руками — випрати речі під струменем води в раковині.

6. Куртка/спорт/спортивне взуття/фітнес. Ще один режим синтетики з трохи більшою кількістю води.

7. Денім (джинси). Звичайний бавовняний режим, але також із додатковою кількістю води.

8. Ультра-прання/видалення плям/інтенсивне прання. Машина набирає мало води, але намагається прати на максимальних обертах. Головна особливість режиму — час. По суті це прискорений режим бавовни. Ця програма досить небезпечна, тому що при максимальних оборотах та мінімальній кількості води речі просто зношуються.

Важливо пам’ятати, що безліч сучасних режимів у пральній машинці є лише деяким ефектом капіталізму. Основних режимів всього 3, але виробник змушений додавати нові та нові з метою зацікавити та продати свій товар. Деякі з додаткових режимів марні, інші навіть небезпечні. Вибирайте режими з максимальною кількістю води та ставте додаткове полоскання.

Коментарі

Нещодавні публікації

Наступна публікація

Рубрики публікацій

Свіжі новини