У Луцьку жителі вулиці Тесленка скаржаться на сім’ю пенсіонерів, які завалили свою територію побутовим сміттям і вирощують там кіз.
Про це повідомляє Суспільне.
Лучанка Софія Лех розповіла, її подвір’я межує з господарством Миколи та Надії Гладченків. Тварини постійно гуляють на даху будинку, а звідти голодні об’їдають листки дерев і зістрибують до сусідів, зокрема, і до неї.
![Кози, щурі та захаращене господарство в центрі Луцька: сусіди скаржаться на сім'ю пенсіонерів Кози, щурі та захаращене господарство в центрі Луцька: сусіди скаржаться на сім'ю пенсіонерів](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/51779030ce737b6f.jpg)
“Виходжу вдень, собака розходиться: шум, крик, виходжу – кози тут стоять. Кози з рогами, вибачте, я на сьомому місяці вагітності. Чотири часа ночі, комендантська година, кози б’ються до мене об стінку з вулиці. Як спати — невідомо. Хата низенька, вікна можна легко побити, якщо скакати”, — каже жінка.
![Кози, щурі та захаращене господарство в центрі Луцька: сусіди скаржаться на сім'ю пенсіонерів Кози, щурі та захаращене господарство в центрі Луцька: сусіди скаржаться на сім'ю пенсіонерів](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/8e83a7a55c89f576.jpg)
Зі слів Софії Лех, якби не сморід від сусідського сміття і не кози, які ходять і скачуть, де заманеться, то ніяких запитань у жителів вулиці до пенсіонерів не виникало б.
З іншого боку вулиці Яровиці — обійстя лучанина Олексія Назарова. Нещодавно кози Гладченків знищили його черешню.
“Сморід йде через той забор. Може там вже по коліна того лайна. Недавно спригнули – знищили мені черешню. Два роки. Вже діти починали їсти. Поламали повністю черешню, сливку, абрикосу”, — зазначив чоловік.
“Запахи оті всі. Діти ходять. Ідемо, а вони, бачите, ходять по криші. Враження таке, що вони можуть пригнути і на голову. Таке було, я от з коляскою…в нас ще маленьке є. Ходимо з коляскою тут”, — говорить жінка.
“Там де кози, там і щурі, бо вони відчувають молоко. Постійно тут ввечері лазять. Зранку вийти, видно відбитки лап. Вивезти дитину, поки тепло у візочку, щоб вона поспала – страшно”, — каже лучанка Софія Лех.
“Я йому весь час отут на коліні, надворі видаю пенсію”, — каже жінка.
“Баба Надя – інвалід, ногу зламала. Желєзо вставили не може ходити. Тільки доїть і все. Вивожу на двір, щоб подоїла… Та хлів завалився там.. — Чого так сміття у вас багато? — Це ж я для стройки: хочу достроїти, вже 20 років достраюю. А кози не дають”, — говорить пенсіонер.
![Кози, щурі та захаращене господарство в центрі Луцька: сусіди скаржаться на сім'ю пенсіонерів Кози, щурі та захаращене господарство в центрі Луцька: сусіди скаржаться на сім'ю пенсіонерів](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/4e07e9ffb1b17be6.jpg)
До власників кіз мешканці вкотре викликали інспекторів муніципальної варти. Бабуся Надя каже, кози доглянуті, дають прекрасне молоко, але тварин скоро позбудуться.
![Кози, щурі та захаращене господарство в центрі Луцька: сусіди скаржаться на сім'ю пенсіонерів Кози, щурі та захаращене господарство в центрі Луцька: сусіди скаржаться на сім'ю пенсіонерів](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/6f63f86dccefa5dc.jpg)
“Поріжемо, держати не будемо. Ви бачите, що ми будуємося, то воно все потрібне для будівництва. Чоловік знайде і каже: “Воно мені пригодиться”. Вон нікому не мішає, ви самі бачите, що воно за забором. Вони в мене доглянуті, вона молоко прекрасне дає. Я лікуюся навіть тим молоком”, — сказала лучанка.
![Кози, щурі та захаращене господарство в центрі Луцька: сусіди скаржаться на сім'ю пенсіонерів Кози, щурі та захаращене господарство в центрі Луцька: сусіди скаржаться на сім'ю пенсіонерів](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/6657bce67c6aabb9.jpg)
За неналежне утримання свійських тварин і захаращення своєї території і території загального користування на Гладченків склали адмінпротокол, розповіла Суспільному начальниця відділу департаменту муніципальної варти Оксана Матрунчик.
![Кози, щурі та захаращене господарство в центрі Луцька: сусіди скаржаться на сім'ю пенсіонерів Кози, щурі та захаращене господарство в центрі Луцька: сусіди скаржаться на сім'ю пенсіонерів](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/bdf42fc43aa37c12.jpg)
Зі слів Оксани Матрунчик, чоловіка притягають до адміністративної відповідальності не вперше. Штраф за порушення становить від 340 до 1 600 гривень. Сам лучанин додав, що штрафи регулярно сплачує.
Натомість сусіди, котрі мешкають вулиці Тесленка поруч із пенсіонером, зазначають: це не вирішує проблеми занедбаних тварин та території.
Житель Рівненщини переконував, що в мішку несе гриби, а поліція виявила там коноплі