Державний Приватбанк нiбито почав блокувати рахунки клiєнтiв, яких пiдозрюють в купiвлi-продажу криптовалют. У самому банку заявили, що жодних нових правил фiнмонiторингу не застосовують.
Про блокування рахункiв клiєнтiв повiдомили низка ЗМI, посилаючись на спiвробiтникiв банку та вiдгуки на його дiяльнiсть на сайтi Мiнфiн.
В деяких вiдгуках за останнiй тиждень клiєнти вказують, що державний банк заблокував їхнi рахунки без попередження та зазначають, що займаються p2p-операцiями з криптовалютами.
“Працюю з банком понад 20 рокiв майже зi створення банку, жодних особливих проблем iз банком не було. Цього мiсяця зробив багато операцiй обмiну з криптовалютою за p2p-системою на бiржi “Байбiт” i банк вiдмовив менi в подальшому обслуговуваннi та запропонував повернути кошти. Але я нiчого не законного не зробив. Прошу банк переглянути мiй статус та поновити роботу рахунку”, – йдеться в одному з вiдгукiв.
У вiдповiдь представник банку вiдповiв, що у своїй дiяльностi Приватбанк керується виключно вимогами чинного законодавства України та нормативно-правовими актами Нацiонального банку України, що регулюють вiдносини в сферi банкiвської дiяльностi.
Згiдно закону “Про запобiгання та протидiю легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом, фiнансуванню тероризму та фiнансуванню розповсюдженню зброї масового знищення” банк, як суб’єкт первинного фiнансового монiторингу, зобов’язаний: забезпечувати виявлення фiнансових операцiй, що пiдлягають фiнансовому монiторингу, до початку i в процесi їх проведення.
У вiдповiдь на запит ЕП у пресслужбi Приватбанку зазначили, що жодних нових правил фiнмонiторингу до клiєнтiв не застосовують.
Економiчна правда