Які садові рослини обов’язково потрібно накрити на зиму

Останні новини

Температура на вулиці стає дедалі нижчою, а це означає, що настав час подбати про укриття рослин на ділянці. Які культури обов’язково варто захистити від морозів, що наближаються, розповіли експерти.

Як зазначили фахівці, на зиму обов’язково слід укрити троянди.

Крім того, укриття потребують багато вічнозелених культур — рододендрони, магонія падуболиста тощо. Також варто захистити листопадні рослини, які вирізняються раннім прокиданням і нестійкістю бруньок у зимово-весняний період. До них належать клематиси, деревоподібні півонії. Якщо у вас на ділянці вже утворилася гарна колекція запашних лілій, варто подбати і про них. Багато гібридних бородатих ірисів при вирощуванні на родючих ґрунтах, що добре зволожуються, також можуть потребувати укриття особливого типу.

За словами експертів, є два основних типи укриття — повітряне і повітряно-сухе. Крім того, деякі дачники на зиму просто підгортають рослини.

Повітряно-сухе укриття захищає рослини не тільки від холоду, а й від впливу вологи. Це потрібно культурам, які походять із посушливих степових районів. У нас до таких належать багато бородатих ірисів, деякі гібриди лілій. Коли вони перебувають у холодній і сирій землі, у них загнивають цибулини або кореневища. Суть повітряно-сухого укриття в тому, що ми покриваємо ґрунт шаром утеплювального матеріалу в 15-20 сантиметрів (найбільш зручним є сухе листя). Після цього необхідно накрити все поліетиленовою плівкою, зазначили фахівці.

Повітряне укриття підійде для рослин, у яких недостатньо зимостійка надземна частина.

Це вічнозелені рослини, троянди, деревоподібні півонії, інші подібні культури. Гілки можна акуратно притиснути до землі, якщо вони досить гнучкі. Іноді слід робити це в кілька етапів. Частину рослин зігнути неможливо, у цьому разі ми споруджуємо над ними будиночок. Можна використовувати як готові дуги, так і підручні матеріали: кілочки для помідорів, великі гілки та інше.

Коментарі

Нещодавні публікації

Наступна публікація

Рубрики публікацій

Свіжі новини