Благодійний фонд “Карітас” Чернівецької єпархії УГКЦ відкрив інклюзивну кав’ярню-мануфактуру, де молодь із ментальною інвалідністю може соціалізовуватися й освоювати навички офіціанта та баристи.
Про це повідомляє пресслужба Чернівецької єпархії.
![кафе](https://pb-news.info/wp-content/uploads/2023/12/dda6db34b35f6f81-1024x691.jpeg)
“Каву і тістечка до неї тут не „купують“, ними пригощаються за пожертву. Спосіб віддячити за каву чи солодощі – пожертва, яку можна зробити за QR-кодом, розміщеним на столиках, барній стійці і стінах затишного закладу”, – зазначають у “Карітас-Чернівці”.
Затишний заклад є соціальним проєктом з адаптації, соціалізації та підготовки молоді з ментальною інвалідністю до подальшого працевлаштування.
![інклюзія](https://pb-news.info/wp-content/uploads/2023/12/57a6d20a0a595261-1024x768.jpeg)
Тут стажуватимуться молоді люди з ментальною інвалідністю віком від 18 до 35 років, а освоївши вміння та навички кухаря, офіціанта, баристи тощо матимуть змогу працевлаштуватися в інші заклади.
“Люди, які тут працюватимуть і вчитимуться навичкам баристи, мають дар, важкий дар, але в ньому можемо зростати у любові один до одного. Хай цей заклад буде на Божу славу і на наше зростання у любові один до одного”, – мовить єпископ Чернівецький Йосафат Мощич.
У кав’ярні проводитимуть майстеркласи різного спрямування як для бенефіціарів Карітасу Чернівецької єпархії, так і для інших охочих.
![кафе](https://pb-news.info/wp-content/uploads/2023/12/70fce04ac82d42a1-1024x768.jpeg)
Кав’ярня також доступна для людей на кріслах колісних, а ще тут облаштований підйомник. Планується, що заклад працюватиме від понеділка до суботи з 9:00 по 20:00. У неділю тут буде вихідний.