Весна цього року почалася ще взимку. Втім, таке бувало й раніше. І не так рідко. Шпаками, чайками, качками, жайворонками в лютому вже нікого не здивуєш. А от білі лелеки так рано ще не прилітали ніколи.
“Якщо не рахувати поодиноких птахів чи невеликі групи, що зимували на території України або десь поблизу, то найбільш ранній приліт за попередні пів століття – 28 лютого. У цьому році Ігор Гнатів бачив зграю з 8 лелек над с. Літиня на Львівщині вже 25 лютого. Було повідомлення про зустріч зграї з сотні лелек цього ж дня над Молдовою”, – написав у Фесбук-групі “Птахи України” користувач Vitaly Grishchenko.
Отже зустрічайте лелек – вони вже повертаються. При цьому летять не поодинокі птахи-розвідники, яким не терпиться, а цілі зграї. Тобто міграція вже йде повним ходом.
Фахівці-орнітологи нагадують, що лелеки не летять ключем (клином), не літають поночі. Типова зграя білих лелек не має чіткого строю, вони летять розкидано, на певній відстані один від одного. Можна бачити, як птахи кружляють, набираючи висоту у висхідних потоках повітря. Летять вони мовчки. Єдиний звук, який можна здалеку почути від білого лелеки – тріщання дзьобом (клекіт).