Антикорупціонер Віталій Шабунін опублікував у фейсбуці пост, де двічі ввів в оману своїх підписників. Про це пишуть Українські новини.
Він стверджує, що суд у Чернівцях закрив справу відносно організатора спроби незаконного вивезення чоловіків призовного віку до Румунії і причиною цього стали норми КПК України відомі як «поправки Лозового-Іонушаса».
(Довідково: ці поправки обмежують строки розслідування 6-18 місцями в залежності від тяжкості злочину. Це змушує слідство швидше вести розслідування, оголошувати підозру і передавати справу до суду для встановлення вини або невинуватості підозрюваного. Раніше слідство зловживало часом розслідування і роками тримало підозрюваних на прослушці чи запобіжних заходах. Суд може продовжити строки розслідування).
Але у судовому рішенні, яке є в реєстрі і на яке посилається Шабунін, вказана інша причина. Ухвала Першотравневого районного суду м. Чернівців свідчить про те, що у цій справі мало місце неналежне виконання службових обов’язків прокурором по справі. Він не спромігся підтвердити дату повідомлення захисту про завершення розслідування та початок ознайомлення з матеріалами справи. Ця дата прямо впливає на дати завершення строку розслідування. Строк досудового розслідування сплив 15 квітня 2023 року, а прокурор повідомив захист лише через три дні – 18 квітня 2023 року.
Таким чином, внаслідок дій прокурора обвинувальний акт стосовно особи був складений вже після завершення розслідування, що заборонено законом, і потягло за собою закриття провадження.
Причиною закриття справи стали не якісь недоліки законодавства, а дії прокурора. Якби не було поперавок «поправки Лозового-Іонушаса», прокурор міг би і далі тягнути із завершенням розслідування до вичерпання строків давності злочину. А підозрюваний весь цей час лишався в підвішеному стані – із запобіжними заходами, фактично маючи покарання за вину, яка не доведена у суді.
Друге маніпулятивне твердження Шабуніна стосується справи Татарова. Вона закрита не за «поправками Лозового-Іонушаса», як стверджує антикорупціонер, а у звя’зку з відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення.
Вочевидь, Шабунін отримав “замовлення” на критику «поправок Лозового- Іонушаса», але неналежним чином виконав свою роботу.
До речі, Державне бюро розслідувань розслідує два кримінальних провадження проти Шабуніна – за підробку документів НАЗК і ухилення від мобілізації.
Нещодавно керівник розслідувачів Bellingcat Христо Грозєв розповів, що в Україні є дуже багато політичних активістів у проліберальних організаціях, які фінансуються західними фондами, які водночас працювали на ФСБ чи ГРУ РФ.
А ексміністерка охорони здоров’я України Уляна Супрун визнала, що робота так званих антикорупціонерів була направлена проти інтересів України. Впродовж років вони свідомо формували негативний імідж країни на Заході, сказала вона в інтерв’ю.
Також читайте: Дівчина Гринкевича, художниця Соня Морозюк, оголосила про розрив стосунків після гучного корупційного скандалу.
НАЗК склало корупційний протокол на прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля