Катерина Посохова, переселенка, поділилася шокуючою історією, що сталася з її сином Святославом у Тернопільській обласній бібліотеці для дітей. Про це жінка написала на своїй сторінці у мережі, передає Ровесник.
“На першій фотографії Святослав, який дуже любить читати. Це не постановочне фото. Навпаки – прошу прибрати книгу, щоб сфотографувати біля замку, а він не може відірватися. Читає дома, на прогулянці, у лікаря на прийомі…” – розповідає Катерина.
Однак, коли сім’я звернулася до обласної бібліотеки, то натрапила на неприємне ставлення.
“Директорка і заступниця директорки Тернопільської обласної бібліотеки для дітей, які вважають, що Святослав “може написати в бібліотечних книжках “слава росії”, тому побоюються видавати йому книжки”, – обурюється жінка.
За її словами, до цього Святослав понад 2 роки відвідував міську бібліотеку поблизу школи, де не мав жодних нарікань. Але в обласній бібліотеці їм заявили, що оскільки вони “не свої”, то й книги їм не видаватимуть.
“І ось тут ми дізналися, що дитина в Тернополі “не своя”, а які можуть бути книги для не своїх?” – з обуренням запитує Катерина.
Більше того, за 2 обрані книги, які до того ж були в занедбаному стані, бібліотекарі зажадали “заставу” у 600 гривень, пояснюючи, що “такі, як ви, вже багато книг у нас потягли”.
“Сказати, що Свят засмутився – це нічого не сказати”, – зазначає Катерина.
При цьому вона акцентує, що дітям, які не є переселенцями, книги видаються без жодних проблем. Після години розмови про неприпустимість дискримінації, заступниця директорки нібито погодилася, що книги мають видаватися на загальних засадах, але настрій сім’ї все одно було зіпсовано.
“Звичайно, кажуть. Свій фронт у поважних керівниць бібліотеки…” – гірко завершує Катерина свою розповідь.
Невдовзі, на сторінці бібліотеки з’явилась позиція колективу. А саме, Офіційне звернення колективу Тернопільської обласної бібліотеки для дітей щодо допису, який опублікували та розповсюдили у засобах масової інформації наші нещодавні відвідувачі – Катерина та Павло Посохови, які є батьками читача Святослава. Даємо текст без правок:
“Увесь цей бруд, який сьогодні несеться соціальними мережами на адресу нашої бібліотеки, є прикладом того, як легко можна маніпулювати суспільною думкою, використавши певні інформаційні технології та створивши штучний резонанс події.Сказати, що ми шоковані та обурені – це не сказати нічого, адже вище згаданий допис має небагато спільного з дійсністю, містить перекручену інформацію, вирвані з контексту фрази, а також має всі ознаки маніпуляції та хейту.Найперше – категорично відкидаємо звинувачення про дискримінацію читачів з інших регіонів України! З 2014 року, а надто після повномасштабного вторгнення росії на територію України, Тернопільська обласна бібліотека для дітей обслуговує, надає інформаційну, соціальну, психологічну та іншу необхідну підтримку маленьким та дорослим громадянам. Інформація про усі заходи, ініціативи, акції, в тому числі волонтерська діяльність, спрямована на підтримку Збройних сил України, висвітлена на сайті та офіційних сторінках бібліотеки у соціальних мережах.
Щодо видачі книг під заставу, а не «рахунок у 600 грн», як пишуть автори публікації. З метою збереження книжкових фондів працівники бібліотеки керуються «Інструкцією про порядок застосування в обласній бібліотеці для дітей грошової застави», в якій чітко прописані правила видачі під грошову заставу особливо цінних документів, книг представлених в обмеженій кількості. А також грошова застава передбачена для тих осіб, які не мають зареєстрованого постійного місця проживання в Тернопільській міській ТГ.Найгірше в цій ситуації – це, м’яко кажучи, некоректні коментарі та висловлювання авторів і коментаторів допису, більшість з яких ніколи не були у бібліотеці та не спілкувалися з працівниками. Телефонні дзвінки, які ми отримуємо сьогодні – сповнені провокацій, образ та переходу на особистості, що є неприпустимим у цивілізованому суспільстві. Це справжня психологічно-інформаційна атака на заклад та бібліотечних працівників, які точно не заслуговують цього хейту.
Закликаємо усіх, хто читає цей допис, більш виважено та ретельно сприймати інформаційні потоки, які сьогодні ллються на нас звідусіль, обов’язково брати до уваги думку та позицію обох сторін, якщо йдеться про певну конфліктну ситуацію, а вже потім робити якісь висновки.Дякуємо за підтримку та розуміння. З повагою до кожного та кожної – Тернопільська обласна бібліотека для дітей”
Також читайте: В Україні з’явиться Національна електронна бібліотека/