Контррозвідка Служби безпеки встановила, що куратором терактів рф був співробітник гру Юрій Сизов, який проходить службу у військовій частині №92154.
Обставини діяльності терориста
Він особисто давав вказівки завербованим агентам і навіть записав відеоінструкцію із встановлення вибухового пристрою в одному з магазинів цієї ж мережі у московській області.
СБУ тривалий час слідкувала за його діяльністю і покроково документувала злочинні дії агентури.
Зокрема, Юрій Сизов відповідав ще за проведення диверсії в Україні, яка мала відбутися на Львівщині у лютому 2024 року. Тоді СБУ також зіграла на випередження і запобігла вибухам.
Зараз Служба безпеки встановила увесь ланцюжок цієї мережі, включаючи агентурно-бойові групи, контрабандистів, які доставляли вибухівку із території рф, а також безпосередніх виконавців теракту: їх затримали на гарячому, коли ті встановлювали вибухові пристрої в третьому гіпермаркеті.
Що загрожує підозрюваним
Наразі затриманим повідомлено про підозру відповідно до вчинених ними злочинів, зокрема за такими статтями Кримінального кодексу України:
▪️ ст. 111 (державна зрада);
▪️ ст. 113 (диверсія);
▪️ ст. 258 (терористичний акт).
Їм загрожує довічне ув’язнення.
Заходи проводили за процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури.
Читайте також: Росіяни хочуть “повісити” теракт в “Crocus” на нашого Малюка.
У Бучі з’явився меморіал пам’яті 501 жителя, вбитого під час російської окупації (фото)