«Батько ШІ» вважає, що буде потрібна універсальна система пільг для людей, бо «штучний інтелект займе багато звичайних робіт».
Технології залишать багатьох без роботи
Британський комп’ютерний вчений Джеффрі Еверест Хінтон, якого називають «батьком штучного інтелекту», бо він відомий своєю роботою зі штучних нейронних мереж, стурбований тим, що ця технологія може залишити багатьох без роботи і поширити бідність.
Професор Джеффрі Хінтон «дуже стурбований тим, що штучний інтелект займе багато звичайних робіт» і вважає, що потрібна реформа пільг, яка передбачає надання фіксованих сум готівки кожному громадянину, пише BBC Newsnight.
«Зі мною консультувалися люди з Даунінг-стріт, і я порадив їм, що універсальний базовий дохід — це гарна ідея», — сказав він. За словами професора Хінтона, загальний базовий дохід, який він пропонує виплачувати в розмірі 1600 фунтів стерлінгів, зменшить бідність.
Загрози вимирання людства
Крім того, «батько ШІ» висловив свою стурбованість тим, що виникають загрози рівня вимирання людства. Професор Хінтон припустив, що «через п’ять-двадцять років імовірність того, що нам доведеться зіткнутися з проблемою штучного інтелекту, яка намагається взяти верх, становить половину».
Пряма мова
«Це призведе до загрози рівня вимирання» для людей, оскільки ми могли «створити форму інтелекту, яка просто краща за біологічний інтелект… Це дуже хвилює нас», — сказав професор Джеффрі Хінтон.
Зокрема, професор стурбований використання штучного інтелекту для військових цілей. За його словами, ШІ може «еволюціонувати», щоб «отримати мотивацію робити більше» і може самостійно «розробити підціль отримати контроль».
«Мене найбільше хвилює те, коли вони можуть самостійно приймати рішення вбивати людей», — сказав він.
Професор Джеффрі Хінтон повідомив, що вже є докази того, що великі мовні моделі — тип алгоритму штучного інтелекту, який використовується для генерації тексту — вирішують бути оманливими. Крім того, за його словами, нещодавні застосування штучного інтелекту для створення тисяч військових цілей є «тонким кінцем клина».
ШІ та війни
Професор Хінтон сказав, що щось схоже на Женевські конвенції — міжнародні договори, які встановлюють правові стандарти гуманітарного поводження під час війни — може знадобитися для регулювання військового використання ШІ.
«Але я не думаю, що це станеться, поки не відбудуться дуже неприємні речі», — додав він.
За запитання про перегони Заходу з росією та Китаєм щодо військового використання ШІ, професор Хінтон відповів: «путін сказав, що той, хто контролює ШІ, контролює світ. Тому я думаю, що вони дуже важко працюють».
Але за словами професора, на щастя, Захід, ймовірно, значно випереджає росію у дослідженнях і трохи випереджає Китай, хоча Китай вкладає більше ресурсів. «Тому з точки зору військового використання, я думаю, буде гонка».
За його словами, кращим рішенням буде заборона на військове використання ШІ.
Читайте також: Революційний ШІ-помічник Copilot від Microsoft для україномовних користувачів.
Революційний ШІ-помічник Copilot від Microsoft для україномовних користувачів