Фахівці Центру порятунку диких тварин “Wild Animals Rescue Center” пояснили чому не варто підбирати малечу диких тварин.
“Прогулюючись парком чи лісом ви можете випадково натрапити на малечу звірів. Люди досить часто, по доброті та необізнаності, вирішують підібрати їх, щоб погодувати та врятувати. Але цей порятунок їм зовсім не потрібен”, – стверджують зоозахисники.
Без спеціальних знань особливостей вигодовування можна спричинити непоправну шкоду тваринці.
“То що ж робити, якщо ви все-таки побачили дитинчат звірів? Найкраще, що ви можете зробити- не чіпайте їх”, – радять фахівці.
Деякі звірі рідко знаходяться цілодобово біля потомства. Більшість часу вони шукають харч і переховуються від хижаків.
Для прикладу, зайчихи ситно годують зайченят, а потім залишають їх. Годівля відбувається раз на добу внорчі, а вже за місця зайчата можуть харчуватися самостійно.
Копитні приходять годуватис воїз дітей декілька разів на добу, а решту часу проводять окремо від них. Поки самиці їдять та відпочивають, малеча самостійно знаходить собі сховок де й лежить нерухомо в очікуванні нової годівлі.
Гнідза з білченятами знаходяться на деревах чи парканах, то ж білченята іноді випадають з них. Білка постійно знаходиться в русі, то ж швидко помітить це та сама забере своє дитинча назад. Присутність людини може її відлякати.
“Найчастіше люди намагаються врятувати птахів-зліток. Перші спроби польотів не завжди вдалі, то ж іноді пташенята можуть опинитися на землі. Якщо поруч з таким птахом є потенційна загроза у вигляді собак, то все що ви можете для нього зробити – посадити на дерево, щоб малий знову спробував злетіти”, – рекомнедують в Центрі порятунку диких тварин.
Якщо ж неозброєним оком видно, що тварина травмована, зніміть відео, де буде видно характер травми і надішліть нам за номером 0503103563. Чітко дотримуйтесь інструкцій від фахівця щодо ваших подальших дій.
Київські зоозахисники рятують левенят, яких власники покинули на Харківщині