Господарський суд Тернопільської області повернув у власність держави комплекс будівель Почаївського Свято-Духівського монастиря Тернопільської єпархії Української Православної Церкви.
У пресслужбі суду пояснили, що Тернопільська обласна військова (державна) адміністрація звернулась до з позовом до органу місцевого самоврядування про скасування рішення, скасування свідоцтва про право власності та скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.
“Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач, прийнявши рішення про визнання права власності на комплекс будівель Почаївського Свято-Духівського монастиря, на підставі якого в подальшому було видано свідоцтво про право власності та проведено державну реєстрацію речових прав, порушив права та законні інтереси держави в особі позивача”, – йдеться в повідомленні.
Зі змісту рішення суд встановив, що обласною військовою (державною) адміністрацією, як власником майна, не передавалось у власність монастиря спірне майно та така передача не погоджувалась, а тому оспорюване рішення порушує інтереси держави як власника.
При цьому суд зауважив, що жодними повноваженнями з приводу розпорядження культовими будівлями чи майном органи місцевого самоврядування не наділені.
“Відтак, суд визнав незаконним та скасував рішення органу місцевого самоврядування про визнання права власності на комплекс будівель Почаївського Свято-Духівського монастиря та скасував як державну реєстрацію цих прав, так і свідоцтво, видане на їх підтвердження”, – інформує пресслужба Господарського суду Тернопільської області.
Історія Свято-Духівського скиту сягає ХІІ століття, коли в Почаєві зародилося чернече життя. Згодом, у ХVІ – ХVІІ століттях його насельники переселяються в Почаївську лавру. Щоб відновити стародавній монастир із запустіння, в 1901 році на місці стародавньої обителі було закладено теперішній скит-монастир в ім’я Святого Духа.