Президент України Володимир Зеленський висловив глибоку вдячність Великій Британії за її непохитну позицію та допомогу, надану з перших годин повномасштабного вторгнення російських окупантів. Глава держави підкреслив, що український народ завжди пам’ятатиме, хто простягнув руку допомоги у найскладніші часи, коли світ лише починав усвідомлювати масштаби агресії.
Історичне значення британської допомоги
У той період, коли багато світових лідерів займали вичікувальну позицію та вагалися щодо рішучих кроків, Лондон став одним із перших надійних партнерів Києва. Підтримка України Британією стала фундаментом для формування міжнародної коаліції, яка сьогодні забезпечує нашу армію необхідним озброєнням, фінансами та політичним захистом на всіх рівнях.
Зеленський зазначив, що британська допомога не обмежується лише військовим компонентом. Це стратегічне партнерство, яке базується на спільних цінностях свободи та демократії. Велика Британія послідовно демонструє лідерство, стаючи прикладом для інших країн у питаннях санкційного тиску на агресора та надання безпекових гарантій для нашої держави.
Партнерство, що гартується у боротьбі
Сьогодні відносини між Києвом та Лондоном вийшли на рівень справжнього союзництва. Постійний діалог між урядами та особиста взаємодія лідерів дозволяють оперативно реагувати на виклики, що виникають на полі бою. Президент наголосив, що кожен снаряд, кожна одиниця техніки та кожне політичне рішення, ухвалене британським урядом, наближають Україну до перемоги над ворогом.
Українська сторона високо цінує той факт, що навіть попри зміну урядів у Великій Британії, курс на підтримку України залишається незмінним. Це свідчить про глибокий консенсус у британському суспільстві щодо важливості захисту європейської безпеки від російського імперіалізму.
Висновок
Слова Володимира Зеленського є підтвердженням того, що справжні друзі пізнаються в біді. Велика Британія довела свою відданість принципам міжнародного права, ставши надійним щитом для України. Ця дружба, скріплена спільною боротьбою, стане основою для майбутньої відбудови та безпеки нашої держави у післявоєнний період.
Джерело: Укрінформ





















