У Музеї історії міста Києва відкрито виставку-ретроспективу творчості Івана Марчука – талановитого українського художника, одного зі ста генії світу за версією британської газети “Дейлі телеграф”.
“Проєкт “Космічна містерія життя” демонструє ретроспективу творчого доробку митця – від ранніх картин 60-х років минулого століття, ключового циклу майстра “Голос моєї душі” до акварельних композицій, створених художником за останні два роки під час вимушеної еміграції через повномасштабне вторгнення росії”, – кажуть у пресслужбі Міністерства культури та інформаційної політики України.
Саме сьогодні полотна митця є потужною складовою культурної дипломатії, формуючи позитивний образ України у світовому мистецькому просторі.
На виставці представлено понад 180 картин генія сучасності – медитативні пейзажі українського села, задумливі метафори оголеної душі художника, реальні та фантастичні квіти, абстрактний сюрреалізм, феєричні експресії, самобутні “запльонтані” натюрморти, “сліпі” замальовки.
Мета виставкового проєкту “Іван Марчук. Космічна містерія життя” – простежити, хто мав найбільший вплив на творчість митця, що змушувало його приймати доленосні життєві рішення та не припиняти творити навіть у важкі часи переслідувань і заборон.
“Вірю, що світло в нас попереду ще є, бо не може зло побороти добро, а правду приховати брехливий споконвічний ворог. Тому з Україною в серці тримаймо фронт аж до Перемоги”, – закликає митець Іван Марчук.
Відвідувачі також матимуть можливість побачити цікаві експонати, пов’язані з різними епізодами біографії художника: фотографії, ескізи, особисті речі митця, іменна марка, усі каталоги, що видавались із 1986 року, газети, журнали, афіші тощо.
“Роботи для виставки надали 7 музеїв України та більше 20 приватних колекціонерів. Така співпраця дозволила продемонструвати повне зібрання відомих творів митця, а також тих, що раніше ніколи не були представлені на широкий загал”, – розповіли у Мінкультури.
Генеральний партнер проєкту – Law Office of Zoriana Pelekh.
Отець Андрій Любунь розповів про Всеукраїнський меморіал пам’яті на Тернопільщині