Сьогодні, 15 травня 2026 року, Україна здригнулася від радісної звістки: розпочався перший етап історичного та безпрецедентного за масштабами обміну полоненими у форматі «1000 на 1000». На рідну землю вже ступили 205 незламних героїв, які пройшли через пекло ворожих тюрем.
Хто повернувся: від захисників Маріуполя до вартових ЧАЕС
Серед звільнених — представники Збройних Сил України, Національної гвардії та Державної прикордонної служби. Більшість із них перебували в неволі з 2022 року. Це воїни, які стали символами української стійкості:
- Оборонці Маріуполя та «Азовсталі», чий подвиг назавжди вписаний в історію;
- Герої східних та південних напрямків (Донеччина, Луганщина, Херсонщина, Запоріжжя);
- Захисники півночі, зокрема Чорнобильської АЕС та Київщини.
Особливо щемливою стала новина про повернення чотирьох цивільних. Це мешканці Сумщини, які були незаконно захоплені окупантами рік тому під час виконання повсякденних справ.
Контекст великої боротьби за людей
Цей обмін став результатом виснажливої роботи команди перемовників та міжнародних партнерів. Проте головним рушієм став «обмінний фонд», який щодня поповнюють наші воїни на передовій. Робота над поверненням решти 800 людей у межах цього формату триває безперервно.
Статистика першого етапу обміну (15.05.2026):
| Категорія звільнених | Кількість осіб | Ключові напрямки оборони |
|---|---|---|
| Військовослужбовці (ЗСУ, НГУ, ДПСУ) | 205 | Азовсталь, ЧАЕС, Бахмут, Херсон |
| Цивільні заручники | 4 | Сумська область (захоплені у 2025 році) |
| Загалом | 209 | Перший етап формату «1000 на 1000» |
Повернення кожного воїна — це перемога не лише дипломатії, а й духу.
Боротьба триває. Ми чекаємо на кожного і кожну!
Читайте також: Результати опитування виявили шокуючий рівень підтримки війни серед полонених росіян.
Результати опитування виявили шокуючий рівень підтримки війни серед полонених росіян















